Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hana Holišová je česká herečka, zpěvačka, tanečnice a dabérka. Narodila se 6. srpna 1980 v Brně.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích, poté obor Činoherní herectví na brněnské JAMU Po jejím skončení byla tři roky na volné noze. Divadelní kariéru začala hostováním v brněnském Národním divadle následovala divadla U Hasičů v Praze, bratislavská Nová scéna a Hudební divadlo Karlín. Koncem roku 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno hostovala rovněž v pražské Státní opeře či Divadle pod Palmovkou.

Za zmínku stojí také i její pěvecké účinkování s orchestry Cool Time Band, Jazz side Band (nyní B-side Band) a také s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma Od roku 2016 koncertuje s brněnským big bandem New Time Orchestra.

V roce 2016 se zúčastnila první řady hudebně-zábavné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas V deseti kolech ztvárnila různé zpěváky i herečky s herci a nakonec se stala její celkovou vítězkou.

Je držitelkou Ceny Thálie pro rok 2012 za roli papežky Jany v muzikálu Papežka

V roce 2021 se stala účastnící osmé řady show Tvoje tvář má známý hlas kterou do svého programu zařadila TV Nova s podtitulem Šampioni.

Osobní život

Její otec Evžen Holiš působil jako dirigent a korepetitor brněnského Národního divadla, matka, Hana Horká byla sólistkou tamní zpěvohry. Její sestra Michaela Horká která se také živí herectvím a zpíváním.

Má ráda kvalitní kávu, miluje čokoládu, volný čas nejraději tráví s rodinou na chalupě v Beskydech, kde se oddává sbírání hub.

Jejím partnerem je tanečník Tomáš Smička expartner zpěvačky Kamily Nývltové

Články