Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Slovenský hudebník Giovanni Ricci byl finalistou soutěže SuperStar 2020 kterou vysílala TV Nova Podařilo se mu probojovat do superfinále a 31. května usiloval o celkové vítězství a titul SuperStar. Nakonec skončil na pátém místě.

Giovanni Ricci pochází ze slovenského města Nitra. V době konání soutěže mu bylo 22 let.

Účast v SuperStar 2020

V divadelním kole v Karlových Varech soutěžil ve čtveřici s Vlastimírem Povolným, Martinou Koniarikovou a Dominikou Lukešovou Jejich čtveřice dostala za úkol se za den naučit píseň Let Her Go od Passenger. Giovanni Ricci postoupil společně s dalšími 25 soutěžícími do dalšího kola.

Další fází soutěže byly duety. Giovanni Ricci zpíval ve dvojici s Martinou Koniarikovou píseň Señorita (v originále Shawn Mendes a Camila Cabello). Jeho výkon porotu přesvědčil a postoupil do semifinálového výběru, ve kterém se o účast ve finále utkalo 18 soutěžících.

Ze semifinálového výběru vybrala porota finálovou desítku. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Giovanni Ricci v semifinále soutěžil se skladbou Say You Won't Let Go od Jamese Arthura a zařadil se mezi finalisty.

Ve finále 24. května předvedl song I Don´t Care, který v originále zpívají Ed Sheeran a Justin Bieber. Od diváků dostal dostatečný počet sms a poustoupil do finálové pětky. O celkovém vítězi SuperStar 2020 se rozhodovalo 31. května 2020 na TV Nova v superfinále.

Do finále si vybral písně Your Song od Eltona Johna a Mám ťa rád od Karola Duchoně. Po sečtení SMS skončil na pátém místě.

Články