Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Slavný italský módní návrhář Gianni Versace se narodil 2. prosince 1946 v Reggio di Calabria. Dne 15. července 1997 se stal v americkém Miami obětí vraždy. Bylo mu 50 let.

Kariéra

Versace pocházel z Kalábrie, jedné z nejchudších oblastí Itálie. Jeho kariéru i život ovlivnilo to, že odmalička pomáhal matce se šitím v jejím krejčovském salonu. Postupem času se z něj stal solidní krejčí. Zlom v jeho životě nastal, když se ve 25 letech přestěhoval do Milána a začal navrhovat šaty pro známé firmy.

V roce 1976 pak spolu se svými sourozenci založil společnost, která měla ve znaku medúzu

Versace oblékal princeznu Dianu Madonnu a velké množství hollywoodských hvězd. Jeho společnost mu vydělávala miliony a miliony dolarů.

V roce 1996 mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Podstoupil chemoterapie a dostal se z nejhoršího. Po delší nucené pauze se vrátil zpátky ke své práci.

Smrt

Osudnou se mu nakonec nestala zákeřná nemoc, ale vrah se zbraní. Čekal na něj u jeho luxusní vily v Miami. Když se Versace vracel z baru, kde si dal svou oblíbenou ranní kávu, dvakrát po něm vystřelil. Obě kulky zasáhly módního návrháře do hlavy. Versace zemřel při převozu do nemocnice.

Jeho vrahem byl Andrew Cunanan americký sériový vrah filipínského původu. Kromě Versaceho zavraždil další čtyři lidi. Několik dní po vraždě slavného módního návrháře spáchal Cunanan sebevraždu. Obrátil proti sobě stejnou zbraň, kterou předtím vraždil.

Články