Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Gabriela Soukalová je česká reprezentantka v biatlonu. Narodila se 1. listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou do sportovní rodiny.

Její maminka Gabriela Soukalová je bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, tatínek Karel Soukal zase všestranný lyžař i trenér. Koukalová má dva bratry a dvě sestry. Nejstarší bratr Karel Soukal je římskokatolický a řeckokatolický kněz.

Kariéra

Svůj profesionální sportovní debut si Gabriela odbyla v roce 2009, kdy rovnou vyhrála jako členka českého štafetového týmu juniorské Mistrovství světa v Kanadě. Hned poté reprezentovala Česko na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru 2010. V individuálním závodě tehdy skončila na 60. místě, ve štafetách se český tým umístil na 16. příčce.

Největší dosavadní úspěch kariéry Koukalové je nepochybně dvojnásobný zisk stříbrné medaile na Zimních olympijských hrách 2014 a celkové vítězství na Světovém poháru v biatlonu v sezóně 2015/2016.

Měla být hlavní medailovou nadějí pro letošní zimní olympiádu. Kvůli bolesti nohou Koukalová do korejského Pchjongčchangu ale nakonec neodjela.

Na konci května 2019 definitivně potvrdila, že končí s biatlonem.

StarDance 2019

Krátce na to bylo oznámeno, že bude součástí jubilejní desáté řady oblíbené taneční show StarDance 2019, kterou vysílá Česká televize. Jejím partnerem se stal tanečník Martin Prágr, který byl v soutěži StarDance nováčkem. Gabriela Koukalová se probojovala až do osmého kola, které však bylo jejím maximem. Diváci ji v osmém kole vyřadili.

Manželství s Petrem Koukalem

V roce 2016 se provdala za badmintonového hráče Petra Koukala.

Na jaře roku 2018 spolu s manželem Petrem Koukalem vydala knihu Jiná Gabriela Koukalová. V knize se přiznala k tomu, že byla anorektičkou. Také popisuje svůj přístup k sexu. Vypráví o tom, že o panenství přišla před 15. narozeninami.

V knize také drsně útočí na biatlonové trenéry a popisuje nenávist ke své kolegyni Veronice Vítkové.

V roce 2020 vyšlo najevo, že vztah slavné dvojice je u konce a oba si jdou vlastní cestou. O krachu jejich manželství se spekulovalo dlouhé měsíce.

Těhotenství Gabriely Soukalové

Na začátku března 2021 oznámila, že je těhotná. Otcem dítěte se stal její přítel Milošem. Zároveň si také změnila příjmení a vrátila se ke svému rodnému jménu Soukalová. Maminkou se stala v polovině září 2021, kdy na svět přivedla holčičku, která dostala jméno Isabela Gabriela.

Články