Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Gábor Boráros, známý pod přezdívkou Best, je slovenský MMA zápasník, historicky první šampion Organizace Oktagon a účastník nejdrsnější reality show Survivor 2022 na TV Nova.

Narodil se 5. dubna 1992 ve slovenské Dunajské Stredě (tehdejší Československo).

Kariéra

Od dětství se věnoval sportu, který upřednostnil před vzděláním. Nejprve to byl fotbal, ten mu však úplně neseděl, proto dal přednost cestě MMA bojovníka.

Trénovat mezi profesionály ho do svého Gymu pozval Attila Végh (1985), který se stal i jeho mentorem.

Před příchodem do Oktagon MMA získal 2014 titul maďarské organizace HFC a objevil se také v XFight.

Na svém kontě má počátkem roku 2022 18 vítězství, 10 porážek a hned v premiéře mezi profesionály 2011 zaznamenal dosud jedinou remízu. Žádný protivník ho v aktivní kariéře nedokázal ukončit na submisi. I to jasně dokazuje, jaké srdce válečníka má. Jeho devízou je především boj v postoji.

2016 jej oslovil současný spolumajitel a promotér Oktagonu Pavol Neruda (1983) s vizí realizovat reality show, kde hlavní roli měli hrát čeští a slovenští MMA zápasníci. V této první řadě zvítězil.

V jednu chvíl se zdálo, že by se mohl stát prvním Slovákem v prestižní UFC. Následující roky a zápasy ho ale vrátily zpět na zem, což do velké míry zapříčinila četná zranění.

2021 přijal nabídku účastnit se drsné show Survivor Česko & Slovensko 2022. Na začátrku února ze soutěže na vlastní žádost ze zdravotních důvodů odstoupil.

Osobní život

Rodiče se relativně brzy rozvedly, vyrůstal převážně s babičkou.

Jeho mateřštinou je více maďarština než slovenština.

Po několikaletém vztahu v září 2021 přímo v ringu požádal o roku přítelkyni Moniku Jákliovou (1994), vítězku soutěže Miss Carat Tuning 2018.

Články