Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Freescoot, občanským jménem Jakub Smrek, je český hudebník, youtuber a influencer.

Narodil se 10. dubna 1998.

Kariéra

Svůj kanál FreescootOfficial založil v roce 2013 (k září 2021 na něm měl 250 tisíc odběratelů). Populární začal být zejména díky kamarádství s Dannym Threemanem z partičky TVTwixx, s nímž natočil řadu stupidních a nebezpečných videí (např. položením „nezničitelného“ batohu na koleje, po němž následně nechali přejet vlak, čímž málem způsobili jeho vykolejení, případně s výzvou rodičům, aby jejich děti s sebou nosily zbraň).

Během 2017 se ovšem výše zmiňované kamarádství rozpadlo, oba na sebe navíc začali ve svých příspěvcích nevybíravě útočit. Freescoot se následně rozhodl jít vlastní cestou, za řadu předchozích kontroverzí se omluvil, začal aktivně upozorňovat na Dannyho lživá videa a natočil o něm i drsný song Faker.

Postupem času se přeorientoval na natáčení své sportovní vášně, koloběžkám. Při skocích na nich si pak přivodil nejedno zranění, kvůli nimž skončil i v nemocnici.

Od 2017 se věnuje také hudbě, konkrétně rapu (pod pseudonymem Yakub). Za své snahy však sklízí většinou posměch, např. hned první "píseň" 10.4.98 se stala jedním z nejhejtovanějších videí českého YouTube. I přesto snahu o hudební kariéru nevzdává. Na jaře 2020 proto vydal další song Fuck Off.

Like House 2

Na podzim 2021 se zapojil do reality show Like House 2.

Články