Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Felix Slováček mladší je český profesionální hudebník (saxofonista, klarinetista) a zpěvák, syn Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové.

Narodil se 14. září 1983 Praze.

Nejznámější skladby

Tenkrát na Západě
Kapka medu pro Verunku (s Ivanou Korolovou)
Přísahám (s Ferrym B.)
Dotýkat se hvězd (s Leonou Machálkovou)

Kariéra

Po studiích na konzervatoři (obor Hra na klarinet) studoval na pražské AMU, absolvoval také hudební stáž v norském Oslo. Poté hrál v symfonickém orchestru, učí na ZUŠ.

Mimo jiné působí v uskupeních RTV Big Band F. S., Felix Gang Band, Barock Jazz Special nebo Pražské saxofonové kvarteto. Nezůstává pouze u hudby, taktéž se věnuje dramaturgické a produkční činnosti. Mimo jiné účinkuje v představeních divadla Semafor a muzikálech Divadla Hybernia.

Osobní život

Má dvě sestry, plnorodou (společní oba rodiče) Annu Slováčkovou a polorodou (společný otec) René Slováčkovou. Jde o vnuka Karla Patrase, který byl profesorem AMU a sólovým harfenistou České filharmonie, a Věry Patrasové, zpěvačky Pražského filharmonického sboru.

S hudebnicí Kateřinou Málkovou má syna Felixe Antonína Slováčka nejmladšího (2011).

Roku 2018 se rozešel s tanečnicí Michaelou Zemánkovou (1981, byli zasnoubeni), porodila mu syna Rafaela Slavomíra (2016). Následně začal randit s ženou mimo umělecké prostředí, s níž roku 2019 strávil devět dovolenkových dní na Srí Lance.

Články