Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český hudebník a skladatel Felix Slováček se narodil 23. května 1943 v Brně.

Po tříletém studiu na Vejvanovské konzervatoři v Kroměříži šel studovat na brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění

Hraje mistrně na klarinet a na saxofon, je také hudebním skladatelem a dirigentem. Býval členem Orchestru Karla Vlacha. V letech 1969 až 1986 byl sólistou Orchestru Ladislava Štaidla. Také zastával post šéfdirigenta Tanečního orchestru Československého rozhlasu, který byl přejmenován na Big Band Felixe Slováčka. Slováček je zároveň jeho ředitelem, dirigentem i sólistou.

Vystupoval i v řadě dalších orchestrů: Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln. Objevoval se také v programech Karla Gotta kterého mnohokrát doprovázel.

Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a téměř dva miliony prodaných zvukových nosičů. Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu. Jako sólista získal mnoho hudebních cen.

28. října 2013 dostal od prezidenta ČR Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Politická kariéra:

V roce 2016 kandidoval ve volebním obvodu Praha 10 do Senátu ČR jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky. Do druhé kola se neprobojoval. Se ziskem 0,86 % odevzdaných hlasů skončil na předposledním 9. místě.

Osobní život:

V roce 1983 se oženil s herečkou Dagmar Patrasovou. Mají spolu dceru Annu Slováčkovou ( 22. srpen 1995) a syna Felixe Slováčka mladšího ( 14. září 1983). Anna Slováčková se stala zpěvačkou a moderátorkou, Felix Slováček mladší je po otci saxofonista a klarinetista.

Má také nemanželskou dceru René Slováčkovou.

V roce 2015 se seznámil s výtvarnicí Lucií Gelemovou Navzdory tomu, že je mezi nimi čtyřicetiletý věkový rozdíl, se stali milenci. S Dagmar Patrasovou se však nerozvedl.

Články