Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zpěvačka česko-polské národnosti Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci.

Nejznámější hity

Kariéra

Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček současnosti absolvovala vendryňskou základní školu v polském vyučovacím jazyce, tu ukončila v roce 2008. Studovala na polském gymnáziu v Českém Těšíně. Byla přijata k vysokoškolskému studiu práv do Varšavy. Má dva sourozence, bratra Adama a sestru Magdalénu.

Ewu Farnou objevil producent Lešek Wronka. Ve svých 13 letech na podzim roku 2006 nazpívala singl "Měls mě vůbec rád" na stejnojmennou desku. Vyhrála ocenění Objev roku v anketě Český slavík Mattoni 2006.

V roce 2010 vyhrála cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Nazpívala českou (s Janem Bendigem a polskou (s Kubou Molędou) verzi oficiálního soundtracku k filmu Camp Rock 2. Vyšla jí třetí polská deska Ewakuacja. Na sklonku roku hostovala na turné skupiny Čechomor. Opět obhájila bronzovou příčku v anketě Český slavík a i v tomto roce se jí dostalo ocenění i na polské půdě. Ewa se v roce 2011 stala také moderátorkou cen Anděl jejím spolumoderátorem byl Tomáš Klus, který byl i její první partner.

V sezóně pro rok 2013 byla Ewa Farna spolu s Paľem Haberou a Ondřejem Soukupem vybrána jako porotkyně soutěže Česko Slovenská Superstar.

V průběhu roku 2017 vydala singly - „Bumerang“ v češtině a polštině, a píseň „Echo“ s polským interpretem KaeNem. V listopadu 2017 vydala vánoční singl Vánoce na míru“. V roce 2018 následoval singl "Boky jako skříň".

V roce 2020 uváděla předávání Cen Anděl Coca-Cola 2019. Předávání bylo zmařeno pandemií koronaviru a nemohlo proběhnout v tradičním duchu ani v původním termínu. Pořadatelé tak vymysleli náhradní koncept a moderátorka Ewa Farna sošky rozvezla nositelům autobusem.

Osobní život

Ewa Farna je vdaná za kytaristu své doprovodné skupiny Martina Chobota. Na začátku června 2019 porodila v příbramské nemocnici syna, kterému s manželem vybrali jméno Artur. Ještě nedlouho před porodem zpěvačka Ewa neúnavně koncertovala.

Dne 10. listopadu 2021 oznámila na sociálních sítích, že je podruhé těhotná. V březnu 2022 přivítala na svět holčičku, které dala jméno Ella.

Profily na sociálních sítích

Články