Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česká herečka, básnířka, scénáristka a psychoterapeutka Eva Vejmělková se narodila 4. března 1969 v Karviné.

Při studiu na ostravské herecké konzervatoři se tehdy 16letá studentka seznámila se slovenským režisérem Dušanem Rapošem Toto setkání zásadně ovlivnilo její profesní život. Hlavní rolí v jeho filmu Fontána pre Zuzanu odstartovala nejen její kariéra, ale i láska mezi ní a Rapošem. Vzali se ale až v roce 2000. Svatba se konala v Las Vegas, kde je oddával imitátor Elvise Presleyho, a Eva byla oblečena do rudých svatebních šatů.

Dalšími jejími životními rolemi byly Píšťalka ve třetím pokračování Básníků a Hanka v seriálu Chlapci a chlapi. Její krásná tvář a dlouhé blond vlasy ji předurčily i pro role princezen. V celé své kráse se zaskvěla v polském filmu Penelopy. Nahá se ale objevila už v roce 1985 ve filmu Kára plná bolesti. Zahrála si i v obou pokračováních "Fontány". Divácký úspěch prvního dílu se však nezopakoval. Objevila se i v hollywoodském velkofilmu Dračí srdce.

V mezičase vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nějaký čas se také věnovala práci s drogově závislými. Zkušenosti zúročila při natáčení psychologického dramatu Suzanne, který ocenila především zahraniční kritika. Film je pouštěn pacientům v psychiatrické léčebně v Bohnicích jako memento.

Se svým manželem Dušanem Rapošem a dvěma dcerami Tarou a Ritou žije v Havířově.

Články