Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Eva Podzimková (rozená Josefíková) je česká divadelní a filmová herečka narozená 3. 2. 1990 v Uherském Hradišti. Věnuje se též dabingu.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Od roku 1999 navštěvovala literárně-dramatický obor na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti roku 2001 se s rodiči přestěhovala do Vlčnova gymnázium absolvovala ve svém rodišti.

V současnosti žije v Praze kde hostuje ve Stavovském divadle Národním divadle i divadle Disk zároveň dokončila studium DAMU v oboru Herectví činoherního divadla. Od roku 2011 je členkou divadelní společnosti Tygr v tísni

Věnuje se též dabingu.

Osobní život

Jejím partnerem byl Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se roku 2015. Následně začala chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem. 

V polovině ledna 2021 oznámila, že je těhotná. Těhotenství přišlo údajně ve správný okamžik, neboť zhruba ve stejnou dobu přišla do jiného stavu i postava, kterou hrála v seriálu TV Prima Slunečná. Dne 21. května 2021 se jí narodila dcera, která dostala jméno Lota. Jejím manželem (a otcem Loty) je scenárista Matěj Podzimek.

Články