Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zpěvačka a tanečnice s africkými kořeny Esther Lubadika se proslavila především díky talentovým soutěžím. V roce 2012 nadchla diváky i porotu svým vystoupením v soutěži Česko Slovensko má talent Byla také finalistkou pěvecké show TV Nova SuperStar 2020 Probojovala se až do finálové TOP 10, mezi finálovou pětici se však už nepodívala.

Je původem z Angoly, odkud však s rodinou kvůli válce musela uprchnout. V České republice žije od svých tří let.

Účast v SuperStar 2020

Do dalších bojů o titul SuperStar postoupila z castingu dne 15. března 2020.

V divadelním kole v Karlových Varech soutěžila ve čtveřici s Klárou Berisha Valerií Lynn a Lucií Bikárovou Jejich čtveřice dostala za úkol se za den naučit píseň Telephone od Lady Gaga ft. Beyoncé. Esther Lubadika postoupila společně s dalšími 25 soutěžícími do dalšího kola.

Další fází soutěže byly duety. Esther zpívala ve dvojici s Michalem Chomou píseň Perfect (v originále Ed Sheeran). Její výkon porotu přesvědčil a Esther postoupila do semifinálového výběru, ve kterém se o účast ve finále utkalo 18 soutěžících.

Ze semifinálového výběru vybrala porota finálovou desítku. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Esther v semifinále soutěžila se skladbou I Wanna Dance with Somebody od Whitney Houston. Podařilo se jí dostat mezi finalisty.

O postup do superfinále usilovala písní Can't Hold Us (v originále Macklemore & Ryan Lewis), nedostala však od diváků dostatečný počet textovek a byla ze soutěže vyřazena

Články