Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Česká herečka a vizuální umělkyně Ester Geislerová se narodila 5. března 1984 v Praze. Její sestrou je herečka Aňa Geislerová.

Nejznámější role filmy a seriály

Kariéra

Když Ester Geislerová, přezdívaná Eťa, dostudovala Střední školu Václava Hollara v Praze (obor propagační grafika), zamířila na Akademii výtvarných uměn v Praze, kde si zvolila obor Nová média II. a část studia působila i v ateliéru Intermediální konfrontace na UMPRUM. Věnuje se například vizuálnímu umění v podobě videoinstalací a zkoumá vztah obrazu a zvuku. Dále vytvořila také dětské kabelky Pepieta či trika Manifesto.

Je vítězkou modelingové soutěže Elite Model Look Czech republic 2002.

Jako dítě si v roce 1996 zahrála ve snímku Král Ubu. Významnou roli ztvárnila v dramatu Viktora Polesného Hodina tance a lásky (2003), ve kterém hrála dospívající dceru velitele koncentračního tábora. Dále zaujala rolí protivné sestry Marty ve Snowboarďácích (2004) Karla Janáka, v jehož dalším filmu LOVEní (2019) ztvárnila roli nevěsty Elišky.

Jako nevěsta se objevila také v komedii Tomáše Svobody Dvě nevěsty a jedna svatba (2018). Hraje také ve finsko-lotyšském dramatu Psi nenosí kalhoty (2020).

V roce 2021 se objeví v hlavní roli seriálu TV Nova Anatomie života který nahradí ve vysílání této televizní stanice seriál Ordinace v růžové zahradě Projekt Anatomie života je česká mutace populárního slovenského seriálu Sestričky. Ester se v seriálu objeví po boku své sestry Ani Geislerové. V seriálu se dále objeví například Martina Preissová a Karel Heřmánek mladší

Rodina

Její matka Věra Geislerová je akademická malířka a otec byl překladatel, novinář a japonolog Petr Geisler Má dvě sestry – výtvarnici a rapperku Lenku Geislerovou a herečku Aňu Geislerovou Jejím strýcem je herec Pavel Soukup

Osobní život

V roce 2005 se stala ženou filmového architekta Jana Kadlece a přijala jeho jméno. Ve stejném roce přivedla na svět dvojčata – holčička Mia Rosa a chlapeček Jan Etien. Manželé se po čase rozešli a manželství bylo rozvedeno.

V roce 2015 se pochlubila herečka na sociálních sítích vztahem s Petrem Václavkem, se kterým se ale později také rozešla

Profily na sociálních sítích

Články