Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Česká herečka Erika Stárková se narodila 8. července 1984 v Novém městě na Moravě. Proslavila se ze jména jako Dáša (Pavel) ze seriálu Most!

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Po vystudování brněnské konzervatoře nastoupila na JAMU. Do roku 2007 působila v Národním divadle Brno. Od roku 2009 má stálé angažmá v HaDivadle. Hrála také v Činoherním studiu Ústí nad Labem (například v úspěšném představení Lidojedi), pražském Švandově divadle či v Divadle pod Palmovkou.

Sexy herečka se zaryla hluboko do povědomí diváků rolí Dášy/bráchy Pavla v seriálu Most!, který Česká televize vysílala začátkem roku 2019. Před televizními kamerami debutovala v roce 2007, když si zahrála v televizním seriálu Četnické humoresky. Střihla si také epizodní roli v Kriminálce Anděl, Poldovi a v seriálu Bohéma.

Jejím prvním celovečerním filmem byl amatérský snímek Teplé škvarky (2011). Diváci si ji však budou pamatovat spíše díky roli královny Gabriely v pohádce Alice Nellis Sedmero krkavců. S Nellis spolupracovala už na jejím dřívějším snímku Andělé všedního dne.

V roce 2020 získala Cenu Thálie 2020 v oboru muzikál. Nominována byla za roli Dívky v inscenaci Lazarus, která měla premiéru 12. října 2019 na prknech Městských divadel pražských (Komedie) Praha. Kvůli protikoronavirovým opatřením proběhlo udělování těchto cen online.

Osobní život

V roce 2020 byl jejím partnerem baskytarista s mongolskými kořeny Zaya Ganbold. Později pak začala chodit s mužem z Jižní Ameriky, který si říká César a živí se prodejem etno šperků. César Chunk je také špičkový DJ a pochází z Peru. V lednu 2022 se podle informací deníku Blesk stala Erika poprvé maminkou.

Tvoje tvář má známý hlas 2020

Byla jednou z osmi soutěžících sedmé řady pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas, kterou vysílala na podzim 2020 TV Nova. Show ovládla herečka Jitka Čvančarová a Erika Stárková skončila na třetím místě.

V sedmém kole vystoupila místo Eriky Stárkové porota jako skupina Gossip. Stárková před natáčením sedmého dílu zkolabovala a musela být převezena do nemocnice. Později byla diagnostikovaná jako pozitivní na koronavirus.

Články