Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Erdoğan Atalay je německý herec, scenárista a producent. Narodil se 22. září 1966 v Hannoveru (Dolní Sasko, tehdejší Západní Německo).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Členem dramatického kroužku byl už na základní škole. V roce 1987 začal v Hamburku studovat herectví Díky tomu se pravidelně dostával k menším rolím v divadelních představeních.

Roku 1995 vyhrál konkurs na roli Semira Gerkhana v Kobře 11 čímž došlo k zásadnímu nastartování jeho profesní filmové kariéry. Od roku 2016 je rovněž producentem tohoto seriálu.

V roce 2007 se stal kmotrem pomoci postiženým v Černobylské oblasti, dále podporuje projekty Archa (bojující proti chudobě dětí), Celé Německo čte dětem a další.

Rovněž se rád setkává se svými fanoušky.

Osobní život

Jeho matka je Němka a otec Turek s hereckými zkušenostmi.

Se sestrou vyrůstali v Berenbostelu, turecky nemluví.

Jedenáct let žil s herečkou Astrid Ann Marie Pollmann V listopadu 2002 se jim narodila dcera Amira Pauleta Melisande, svatba proběhla o dva roky později v Berlíně Roku 2010 pár oznámil rozvod.

Jeho aktuální partnerkou je herecká agentka Katja Ohneck. V července 2012 se jim narodil syn Maris. Civilní i občanská svatba proběhla v září 2017 v Heidelbergu V květnu 2018 se jim narodil druhý potomek, dcera Matilda.

Žije střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem

Provozuje potápění jízdu na koni šerm, seskoky s padákem kickbox bojová umění sebeobranu a jízdu na kolečkových bruslích.Také obdivuje silná a rychlá auta.

Články