Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Česká novinářka, moderátorka, zpěvačka a herečka Emma Smetana se narodila 11. února 1988 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Emma Smetana má české a francouzské občanství. Její otec Jiří Smetana byl hudební producent. Její matka je diplomatka Monika MacDonagh-Pajerová. Její tetou je bývalá předsedkyně Strany zelených Kateřina Jacques Bursíková

Kariéra

Emma žila do svých 8 let ve Francii a po přestěhování do Čech vystudovala francouzské lyceum.

Po rodičích zdědila nejenom umělecký talent, ale také vášeň pro politiku a veřejné dění. Na svém kontě má velice kvalitní vzdělání. Na Pařížském institutu politických věd a FU Berlin se věnovala studiu politologie a mezinárodních vztahů.

Emmu ale v době dospívání začal mnohem více lákat svět médií. První zkušenost si odnesla z francouzského deníku Libération. Po návratu do Čech se přihlásila do výběrového řízení do komerční TV Nova a v roce 2012 začala moderovat zprávy. V březnu 2017 začala působit v internetové televizi DVTV.

Kromě zpravodajství, láká Emmu i svět filmu. Zahrála si ve snímcích jako Muži v naději, Hořící keř nebo Donšajni. Dokonce se zahrála v muzikálu Lucie: Příběh jedný kapely.

Emma Smetana je známá i svým hudebním nadáním. Hraje na klavír a kytaru. Dokonce založila kapelu nesoucí její název, ve které také zpívá. O tom, že je Emma renesanční člověk svědčí i znalost 5 jazyků. Mluví francouzsky, anglicky, německy, domluví se španělsky a částečně hebrejsky.

Osobní život

Jejím životním partnerem je herec izraelského původu Jordan Haj, který se narodil 1. října 1988 v Praze. Mají spolu dceru, která se jmenuje Lennon Marlene Haj Smetana (*2016).

V polovině listopadu 2020 zpěvačka a moderátorka Emma Smetana oznámila na sociálních sítích, že se svým partnerem očekávají narození druhého potomka. V polovině dubna se stala dvojnásobnou maminkou, když porodila druhé děťátko, které dostalo velmi neobvyklé jméno Ariel Ava Smetana.

Články