Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Hvězda první řady reality show VyVolení Emil Zajac pochází z Ostravy. Než vstoupil do světa showbyznysu, živil se jako horník.

První řadu reality show VyVolení vysílala TV Prima v roce 2005.

Zajac patřil ve vile VyVolených k největším bavičům, proslul třeba tím, že zpopularizoval slovo „fičák“. Do vily vstoupil 24. srpna 2005 a strávil v ní celkem 87 dní, dne 19. listopadu 2005 prohrál v duelu s Michalem Frašem. Celkově skončil na 6. místě.

Jen těsně před svým vyřazením se přímo ve vile oženil. Jeho manželkou se stala jeho dlouholetá družka Radka Poledníková, se kterou už v té době měl syna Davida. Radka vstoupila do přímého přenosu reality show jako tajné překvapení. Manželství se kvůli partnerským neshodám rozpadlo a v roce 2010 se Zajac znovu oženil.

Na televizních obrazovkách se objevil také v roce 2013 coby speciální host čtvrté řady VyVolených. Ve vile strávil celý víkend a mimo jiné se třeba stihl pohádat s Vladkem Dobrovodským

Po vyřazení z první řady VyVolených se ke své původní profesi nevrátil, zkoušel se prosadit v showbyznysu, ale moc se mu nevedlo. Na nějakou dobu zmizel z povědomí médií.

Zajac redakci eXtra.cz prozradil, co dělal po skončení reality show a čím se živí: „Po soutěži jsem si dodělal konzervatoř a vyzkoušel si pár menších rolí. Ve filmu nebo třeba v seriálu na televizi Barrandov Živí se tím, že vozí nadšence přes cestovní agentury za netradičními zážitky do zahraničí. Občas se také zhostí úlohy moderátora, ale dle svých slov moderuje jen pro známé.

Objevil se v roli zvukaře v muzikálu Kvaska Dále se hrál v seriálu Černá sanitka a ve filmu Tacho, který režírovala Mirjam Landa

Články