Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Britský zpěvák, klavírista a hudební skladatel Elton John se narodil 25. března 1947 v anglickém Middlesexu. Narodil se jako Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal jméno úředně změnit na Elton Hercules John.

Nejznámější hity

Kariéra

Už od 11 let studoval na a Royal Academy of Music. Působil ve skupině Bluesology. Jeho hudební kariéra odstartovala v roce 1963 a stal se jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Elton John je jedním z nejprodávanějších sólových umělců všech dob s 38 zlatými deskami a 31 platinovými a multiplatinovými alby.

Je držitelem rekordu za nejprodávanější singl všech dob "Candle in the Wind 1997", kterého se prodalo přes 33 milionů kusů.

Dostalo se mu mnoha ocenění: pět cen Grammy (včetně kategorie Grammy Legend), dále je držitelem ocenění Tony a ceny Oscar v kategorii Nejlepší britský mužský umělec. Od královny Alžběty II. obdržel Rytířský řád za „služby hudbě a dobročinnosti“.

V roce 1992 založil nadaci Elton John AIDS Foundation, která je dnes jednou z předních neziskových organizací zaměřených na HIV / AIDS.

V roce 2020 získal Zlatý glóbus ze nejlepší píseň. Konkrétně za skladbu I’m Gonna Love Me Again která zazněla v životopisném filmu Rocketman

Články