Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Elizabeth Hurley je anglická herečka a modelka.

Narodila se 10. června 1965 v Basingstoke (Hampshire, Velká Británie).

Nejznámější filmy a seriály

Austin Powers: Špionátor a Austin Powers: Špion, který mě vojel (v obou případech Vanessa Kensingtonová)
Smlouva s ďáblem (Ďábel)
seriál Wonder Woman (Veronica Caleová)
seriál Superdrbna (Diana Payneová)
Bouchači a bouchačky (Dr. Ann Beamerová)
Americký Casanova (Anna Lockheartová)

Kariéra

V dětství měla ambice stát se tanečnicí, proto navštěvovala baletní kurzy. Později krátce studovala tanec a herectví v London Studio Centre. Jako teenager byla ovlivněna punkovým módním stylem, nosila růžový účes a piercing v nose.

1980 získala ocenění Tvář roku v místních novinách, což jí zaručilo kontrakt s prestižní londýnskou modelingovou agenturou. S příchodem do hlavního města přišly i první dotyky s filmovým herectvím.

Tuto dráhu nastartovala 1987, když debutovala ve filmu Árie. V modelingu začala pracovat 1995.

Ve dvaceti devíti letech uzavřela smlouvu s kosmetickou firmou Estée Lauder, s níž spolupracovala více než patnáct let. Stala se tváří jejích parfémů jako Sensuous, Intuition a Pleasures, angažovala se v též v kampani prevence a léčby karcinomu prsu. Několikrát se objevila na titulní straně britského vydání časopisu Vogue.

Od roku 2005 vlastní eponymní kolekci plážového oblečení.

Osobní život

Narodila se do rodiny učitelky a majora britské armády, má starší sestru Kate a mladšího bratra Michaela Jamese.

V 90. letech 20. století se stala známou díky partnerskému vztahu s britským hercem Hughem Grantem (1960). Poté, co jej v roce 1994 doprovázela na losangelské premiéře kasovního trháku Čtyři svatby a jeden pohřeb v černé Versaceho róbě s hlubokým výstřihem, upoutala na sebe stálou pozornost světových médií. Chodili spolu v období 1987 až 2000.

4. dubna 2002 přivedla na svět syna Damiana Charlese. Americký podnikatel a filmový producent Steve Bing (1965) nejdříve odmítl, že by měl být jeho otcem s tvrzením, že měl s herečkou během 2001 pouze krátký vztah. Následné testy DNA ovšem jeho otcovství potvrdily.

Na prvních fotkách syna vydělala 2,1 miliónu liber.

Od konce 2002 udržovala vztah s indickým podnikatelem Arunem Nayarem (1964). 2. března 2007 proběhl jejich sňatek na zámku Sudeley a druhý, tradiční hinduistický obřad, v Umaid Bhawan Palace indického Džódpuru.

V prosinci 2010 tisk informoval o jejím románku s australským hráčem kriketu Shanem Warnem (1969). V reakci na tuto zprávu na Twitteru uvedla, že se s manželem odloučili již před několika měsíci. V dubnu 2011 požádala o rozvod, ke kterému došlo v červnu téhož roku. 30. září 2011 oznámila zasnoubení se zmíněným Warnem.

Články