Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Československá a česká herečka, dabérka i divadelní pedagožka narozená (jako Havránková) 25. 5. 1949 ve Vsetíně, držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Ženy v pokušení 2011).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Po studiu na brněnské konzervatoři a absolvování katedry herectví a režie JAMU nastoupila roku 1971 do svého prvního angažmá v českobudějovickém Jihočeském divadle Od roku 1977 byla dvacet sezon členkou Divadla na Vinohradech hrála také v Národním divadle

Ve druhé polovině devadesátých let 20. století se spolu s Tomášem Töpferem výrazně angažovala při obnově Divadla Na Fidlovačce v němž působila do roku 2017 jako členka souboru, přičemž od roku 2012 byla jeho ředitelkou.

Je mj. držitelkou Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský dabing (Vraždy v zahradách – Rosemary Boxer, 2007) a ceny Elsa za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (Riskantní interview 2009).

Osobní život

Dětství prožila v Moravských Budějovicích K divadlu ji přivedla maminka, která hrála v ochotnickém spolku.

S manželem, producentem Janem Balzerem, mají syna Jana (farmaceut) a dceru Adélu (divadelní dramaturgyně), která vystudovala dějiny divadla ve Finsku.

Za nejmilejší místo označila Všenory v údolí řeky Berounky.

Články