Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Drew Blyth Barrymore je americká herečka, filmová producentka a režisérka. Narodila se 22.února 1975 v Culver City (Kalifornie USA

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Poprvé natáčela již v 11 měsících, když účinkovala v reklamě na krmivo pro psy. Svůj filmový debut zaznamenala ve filmu Mutace (1980).

V roce 1995 založila, společně s obchodní partnerkou Nancy Juvonen, produkční společnost Flower Films.

Získala Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu

Osobní život

Její rodiče (herci) se po jejím narození rozvedli. Má dvě nevlastní sestry.

Drew bylo rodným jménem její prababičky, druhé jméno Blyth je příjmení jejich herecké dynastie založené pradědečkem. Jejím kmotrem se stal režisér Steven Spielberg kmotrou herečka Sophia Loren

Jako filmová hvězdička začala ve velmi mladém věku navštěvovat večírky. V devíti už kouřila v jedenácti pila alkohol ve dvanácti měla zkušenosti s marihuanou ve třinácti začala šňupat kokain V této době byla poprvé na odvykací léčbě, kam se po pokusu o sebevraždu vrátila již o rok později. Toto období popsala v autobiografii Malá ztracená holčička (1990).

Rok poté se úspěšně obrátila na soud pro mladistvé s žádostí o emancipaci a přestěhovala se do vlastního bytu.

V sedmnácti letech se objevila nahá na obálce časopisu Interview a podstoupila plastickou operaci na zmenšení prsou. V roce 1995 nafotila fotky pro časopis Playboy mezitím rovněž odhalila své poprsí v televizní show Davida Lettermana.

Roku 2003 přiznala bisexuální orientaci, do roku 2004 byla vegetariánkou.

1991 se sblížila s Lelandem Haywardem, vnukem hollywoodského producenta Lelanda Haywarda, avšak jejich zasnoubení bylo po několika měsících zrušeno. Mezi lety 1992 a 1993 žila (a později se znovu zasnoubila) s hudebníkem a hercem Jamiem Waltersem.

Poprvé se vdala až za majitele baru Jeremyho Thomase. Vzali se v března 1994 a rozvedli se o měsíc později. Podruhé se vdala roku 2001 za komika Toma Greena Ještě téhož roku ovšem dotyčný požádal o rozvod.

V roce 2002 se začala scházet s bubeníkem skupiny The Strokes Fabriziem Morettim. Jejich vztah vydržel pět let a skončil roku 2007. Poté se začala scházet s Justinem Longem, s nímž se rozešla 2008.

Roku 2010 začala randit s uměleckým konzultantem Willem Kopelmanem. O Vánocích 2011 se s ním zasnoubila, v červnu 2012 přišla na řadu svatba. Na podzim téhož roku se jim narodila dcera Olive. Rozvedli se 2016.

Články