Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Italská módní návrhářka Donatella Versace se narodila 2. května 1955 v Reggio di Calabria. Je hlavní návrhářkou firmy Versace a současně také viceprezidentkou společnosti.

Kariéra

Profesně vyrostla po boku svého staršího bratra Gianni Versace pro kterého byla nejen pomocnicí, ale také také múzou. Stala se jeho poradcem a brzo začala vytvářet vlastní kampaně a kolekce. Gianni v 80. letech vytvořil parfém, který pojmenoval "Blonde". Svou sestru nechal pracovat na módní kampani nazvané "Versus".

Donatella pro prezentaci svých modelů využívá známých tváří a neupíná se na neznámé modelky. Díky svých schopnostem dokázala značku Versace prosadit nejenom v Evropě, ale také v USA.

Společnost Versace má luxusní Palazzo Versace středisko na Gold Coast v Austrálii. Budova Burdž Chalífa v Dubaji se pyšní širokou kolekcí nábytku a ložního prádla Versace.

Osobní život

V letech 1983 až 2000 byl jejím manželem americký model Paul Beck, se kterým má dvě děti, dcera Allegra Versace Beck se narodila v roce 1986 a syn Daniel Versace v roce 1989.

Jejím druhým manželem byl v letech 2004 až 2005 Manuel Dallori.

Články