Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česká hudebnice Dominika Lukešová byla finalistkou soutěže SuperStar 2020 kterou vysílala TV Nova Díky hlasům diváků se jí podařilo probojovat až do superfinále, ve kterém usilovala o titul SuperStar s dalšími čtyřmi soutěžícími. Nakonec se musela spokojit se 4. místem.

Zpěvu se věnovala několik let na Soukromé základní umělecké škole Dr. Lidinské v Berouně.

Dominika Lukešová pochází z Králova Dvora v okrese Beroun. V době konání SuperStar 2020 jí bylo 17 let a studovala konzervatoř.

Účast v SuperStar 2020

V divadelním kole v Karlových Varech soutěžila ve čtveřici s Vlastimírem Povolným, Martinou Koniarikovou a Giovannim Riccim Jejich čtveřice dostala za úkol za den se naučit píseň Let Her Go od Passenger. Dominika postoupila společně s dalšími 25 soutěžícími do dalšího kola.

Další fází soutěže byly duety. Dominika zpívala ve dvojici s Jaroslavem Dolníkem píseň Someone You Loved od Lewis Capaldi. Její výkon porotu přesvědčil a postoupila do semifinálového výběru, ve kterém se o účast ve finále utkalo 18 soutěžících.

Ze semifinálového výběru vybrala porota finálovou desítku. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Dominika v semifinále soutěžila se skladbou Love Me Like You Do od Ellie Goulding Ve finále 24. května si pak zvolila píseň Stay With Me (v originále Sam Smith její výkon diváky přesvědčil a dostala dostatečný počet textovek k postupu do superfinále O celkovém vítězi SuperStar 2020 se rozhodovalo 31. května 2020 na TV Nova.

Ve finále zazpívala písně No Time To Die od Billie Eilish a Na ostří nože od Ewy Farny Nakonec skončila na 4. místě.

Články