Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková (po svatbě Dominika Navara Cibulková) se narodila 6. května 1989 v Bratislavě. Na kurtech proslula nejen svým tenisovým umem, ale také svou krásou. K jejím největším kariérním úspěchům patří vítězství na Turnaji mistryň v roce 2016, když ve finále zdolala ve dvou setech Němku Angelique Kerber

Sportovní kariéra

Na dráhu profesionální sportovkyně se dala v roce 2004 a svou kariéru ukončila v listopadu 2019. V roce 2005 debutovala ve slovenském fedcupovém týmu, přičemž v této soutěži nastoupila celkem k dvaceti mezistátním utkáním. Slovensko reprezentovala také na Letních olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu - ve dvouhře se probojovala do třetího kola. Na Letních olympijských hrách v Londýně o 4 roky později vypadla hned v úvodním kole.

Na okruhu WTA Tour vyhrála celkem 8 turnajů ve dvouhře. Získala také dva tituly v rámci okruhu ITF. V žebříčku WTA ji patřilo ve dvouhře nejlépe 4. místo, na které se dostala v březnu 2017.

Z Grand Slamů nemá žádný titul. Největším úspěchem pro ni bylo finále Australian Open v roce 2014, ve kterém narazila na čínskou tenistku Li Na. Podlehla jí ve dvou setech. V roce 2009 se probojovala do semifinále French Open

V roce 2009 zvítězila v turnaji smíšených družstev Hopman Cup Titul vybojovala společně Dominikem Hrbatým. K jejím největším kariérním úspěchům patří vítězství Turnaje mistryň v roce 2016.

Osobní život

Její dědeček Ľubomír Kaclík byl prvoligový fotbalový brankář. Její matka Katarína Cibulková je slovenská právnička a politička.

Do roku 2008 byla Dominika Cibulková ve vztahu s francouzským tenistou Gaëlem Monfilsem. Po Frenc Open 2008 začala chodit s rakouským tenistou Jürgenem Melzerem.

V červenci 2016 se v katedrále svatého Martina v Bratislavě provdala za Michala Navaru Zatímco na tenisových kurtech dále používala příjmení Cibulková, v občanském životě přijala příjmení Navara Cibulková.

V polovině června 2020 porodila na klinice v Rakousku prvorozeného syna, který dostal jméno Jakub Navara.

Články