Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dominik Feri je český politik, instagramový influencer a bývalý zastupitel a člen Rady Statutárního města Teplice, který se v říjnu 2017 stal nejmladším poslancem Poslanecké sněmovny PČR v historii České republiky. Poslancem byl do května 2021. Narodil se 11. 7. 1996 v Kadani.

Kariéra

V roce 2007 nastoupil na Gymnázium Teplice, na kterém v roce 2015 odmaturoval. Následně začal studovat na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kterou v roce 2020 úspěšně absolvoval a získal titul Mgr.

V roce 2014 jako nezávislý kandidát v rámci kandidátky TOP 09 kandidoval do zastupitelstva Teplic. Přestože nebyl zvolen, získal potřebný dostatek hlasů, aby mohl být na pozici prvního náhradníka. Když v roce 2014 odstoupil ze své pozice radní a lídr kandidátky TOP 09 Petr Měsíc, byl na ustanovujícím zasedání zastupitelstva 7. listopadu 2014 místo něj zvolen radním, nejmladším v České republice.

Členem TOP 09 se stal v květnu 2015 a Karel Schwarzenberg si ho zvolil za svého poradce. V roce 2016 kandidoval již za TOP 09 v rámci krajských voleb do Zastupitelstva Ústeckého kraje, ale s neúspěchem. V roce 2017 kandidoval za TOP 09 na posledním místě pražské kandidátky ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR, kdy se umístil na druhém místě a stal se tak nejmladším poslancem v historii České republiky.

Kauza Dominik Feri

Poslaneckého mandátu se vzdal v květnu 2021. Důvodem jeho rezignace bylo nařčení ze sexuálního obtěžování, které uveřejnili novináři Apolena Rychlíková z portálu A2larm a Jakub Zelenka z Deníku N. V březnu 2022 byl policií obviněn ze znásilnění. Feri na to reagoval, že dokáže svou nevinu.

Osobní život

Narodil se 11. 7. 1996 v Kadani, matce pocházející z východních Čech a otci, jež má etiopské předky. Od mala vyrůstal na Teplicku.

Během svého studia na teplickém gymnáziu se věnoval přednáškám o historických tématech. Je zakladatelem komunitního webu Teplitz-Schönau. Společně se svými přáteli vytvořil kulturní projekt pod názvem Platforma B, pod jehož záštitou se konaly různé kulturní akce, festivaly či besedy pro mládež.

Dominik Feri se rovněž věnuje popularizaci politiky. Svým působením na sociálních sítích se snaží přiblížit politiku mladým lidem a pozvednout o ni zájem. Na školách po celé České republice uspořádal již mnoho besed o politice. V roce 2020 se během celosvětové koronavirové pandemie zařadil na Instagramu mezi nejsledovanější české osobnosti a stal se nejsledovanějším českým politikem, a to díky jednoduchým a přehledným informativním příspěvkům týkajících se vládních opatření a nařízení spojených s koronavirovou pandemií.

V roce 2016 vydal svou první knihu pod názvem Tak jsme lajkovali, jejíhož křestu se účastnila i jeho kamarádka, známá pornoherečka, Lady Dee.

Ve volném čase se zajímá o poezii a právní literaturu, jeho zálibou je fotografování a cestování.

Profily na sociálních sítích

Články