Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Děti Nagana jsou český rodinný sportovní film z roku 2023.

Premiéra: 22. února 2023

Režie a scénář: Dan Pánek

Obsazení: herci a postavy

Děj filmu Děti Nagana

Jedenáctiletý Dominik​, kluk z rozvrácené hodiny, je u vytržení, když na turnaji století v Naganu 1998 naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tedy tým a plánují svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho touží i po úsměvu a puse od Katky ze třídy.

Rodiče ovšem pochybují o jeho schopnostech. Na radu dědečka proto s kamarádem Honzou vytvoří hokejbalové ​družstvo. Pojmenují ho Šavle​, inspirací jim přitom je Haškův domovský klub v americkém Buffalu.

Tvoří ho nesourodé a podceňované dětí, ty však začínají pracovat na výzvě v podobě porážky konkurenčních Rudých křídel a vybojování si respektu. Po úvodním debaklu Šavle přebírá svérázný trenér Karel ​a začíná jej připravovat na odvetu.

Snímek je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a je třeba je podporovat.

Zároveň otevírá téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu.

Zajímavosti

Během 24 natáčecích dnů se štáb pohyboval v celkem 7 lokalitách po celé České republice.

Do kin vstoupí symbolicky přesně 25 let od finále, mimo to je jeho stopáž 98 minut.

Oficiální trailler

Oficiální webové stránky

Články