Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Český herec Denis Šafařík se narodil 4. března 1994 ve Vrchlabí. Proslavil se díky roli kouzelníka Žita ve stejnojmenné pohádce.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Denis se toužil stát hercem už od dětství. Jako malý kluk dostal loutkové divadlo a zatoužil po tom být loutkohercem. Jak další chtěl být tanečníkem. Tanci se věnoval už od šesti let na ZUŠ. Dva roky navštěvoval také konzervatoř v Praze, na které se věnoval klasickému tanci a baletu. Potíže s kyčlemi mu však kariéru tanečníka odepřely. V 19 letech odešel studovat herectví do USA. Po roce se vrátil zpátky do České republiky, aby si dodělal maturitu. Netrvalo dlouho a znovu ho to táhlo za hranice. Tentokrát zamířil do Německa, kde zůstal dva roky, během kterých zkoušel žít na vlastní pěst. V Německu uklízel pokoje v hotelovém rezortu.

Také v Německu chtěl hrát divadlo. Zkusil to v souboru přímo v Berlíně, ale nevyšlo to. Tamější režisér mu poradil zkusit International People´s Theatre. Denis to zkusil a byl nakonec mezi desítkou vybraných. Čekal ho roční program, který byl zakončený inscenací. Poté se rozhodl podat přihlášku na DAMU kam se mu podařilo dostat a pustil se do studia oboru Herectví alternativního a loutkového divadla.

V roce 2018 si zahrál ve studentském filmu Zlatá rybka a v témže roce přišly i další filmové role. Tou největší byla role kouzelníka Žita v pohádce Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito Objevil se také ve filmech Jan Palach a Věčně tvá nevěrná

Zahrál si také v jedné epizodě seriálu TV Nova Specialisté Větší prostor dostal v seriálu České televize Zločiny Velké Prahy (2021), kde ztvárnil hlavní roli policejního agenta Nováčka.

Tvoje tvář má známý hlas 2022

Zapojil se do deváté řady zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas 2022, kterou vysílá TV Nova.

Profily na sociálních sítích

Články