Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Americká herečka Demi Gene Guynes, známá jako Demi Moore se narodila 11. listopadu 1962 v Roswellu v Novém Mexiku v USA.

Nejznámější role

Osobní život

Její dětství nebylo zrovna idylické. Její otec opustil matku po dvou měsících manželství ještě před jejím narozením. Kvůli tomu má v rodném listě napsané příjmení svého nevlastního otce Dannyho Guynese, který spáchal v roce 1980 sebevraždu. Předtím často měnil zaměstnání. V důsledku toho se rodina čtyřicetkrát stěhovala. Její rodiče byli navíc alkoholici, u nich doma docházelo často k násilí. O sebevraždu se několikrát pokusila i její matka. V dětství trpěla šilhavostí a musela nosit pásku přes oko, které se zbavila až po operaci. Aby toho nebylo málo, trpěla také dysfunkcí ledvin. V 15 letech byla znásilněna, svůj podíl na tom měla i její matka

Rodina se v roce 1976 usadila v Los Angeles. Když bylo Demi 16, její kamarádka herečka Nastassja Kinski ji přiměla, aby opustila školu, kde byli jejími spolužáky frontman skupiny Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis a herec Timothy Hutton a stala se herečkou. V roce 1979 potkala svého prvního manžela, hudebníka Freddyho Moorea. Rozvedli se v roce 1985.

Málem si vzala herce Emilia Esteveze. V roce 1987 ale potkala známého herce Bruce Willise, ze kterého se jí podlomila kolena. Vzali se po dvouměsíční známosti. Narodili se jim tři dcery - Rumer Willis (1988), Scout LaRue Willis (1991) a Tallulah Belle Willis (*1994). V roce 1998 začali žít odděleně a o dva roky později se rozvedli. Zůstali ale přáteli.

V roce 2003 začala Demi tvořit pár s o patnáct let mladším hercem Ashtonem Kutcherem Otěhotněla s ním, ale v šestém měsíci dcerku potratila. Začala pít. V roce 2005 se vzali, její alkoholismus ale pokračoval, přidaly se i léky. V listopadu 2011 se rozešli. Kutcher začal randit s Milou Kunis která mu porodila už dvě děti.

Podle zahraničních médií přesedlala na ženy a žije se srbskou módní návrhářkou Mashou Mandzukou.

V roce 2019 vydala autobiografickou knihu Inside Out, ve které o sobě prozradila úplně vše.

Kariéra

Nejprve pracovala jako modelka, fotila i nahá, což se jí trochu vymstilo v moment, kdy se stala slavnou a novináři fotky vyštrachali. Jejím prvním filmem byl Parasite z roku 1982, proslavila se ale až rolí Jackie Templetonové v soap opeře televize ABC General Hospital.

Největší slávu jí ale přinesl film Duch s Patrickem Swayzem a Whoopi Goldberg Následovaly filmy jako Pár správných chlapů, Skandální odhalení nebo Zvoník u Matky Boží i propadáky jako Šarlatové písmeno nebo Porotce. Své skvostné tělo odhalila ve filmu Striptýz, kvůli filmu G. I. Jane si oholila hlavu. Za roli v minisérii Kdyby zdi mohly mluvit byla nominovaná na Zlatý glóbus.

Po herecké přestávce, kdy se věnovala například produkci série filmů o Austinu Powersovi, se v roce 2003 vrátila na plátno jako bývalá členka Charlieho andílků ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky. V roce 2006 si zahrála ve filmu Atentát v Ambassadoru s hvězdným obsazením.

Články