Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

David Žbirka je slovenský hudebník, syn zpěváka a hudebníka Miroslava Žbirky (†2021). Narodil se roku 1995 v Praze.

Kariéra

Odmala se věnuje bicím, vystudoval Middlesex University v Londýně (obor Filmová režie a střih), zde také žije i pracuje. Poté vystřídal několik zaměstnání až se jako živnostník pustit do natáčení videoklipů.

V muzikantském světě začal používat umělecké jméno Sean David Baker. Se svou kapelou Up Againnst It často vystupoval na hudebních festivalech, našel uplatnění i jako režisér.

Vrací se pravidelně do Čech. Ačkoli spolu se svým otcem hudebně nevystupoval, pomáhal mu s režií a počítačovým zpracováním téměř všech klipů posledních let (společně se synem Lucie Bílé Filipem se podepsali např. pod videoklip k singlu Dievča).

Podílel se také na Double Albu, které Meky natočil v londýnském studiu Abbey Road. Vyšlo ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP začátkem října 2018 a Miro Žbirkovi vyneslo Cenu Anděl v kategorii Sólový interpret.

Osobní život

Má dvě sestry: nevlastní Denisu (1973) z otcova prvního manželství (1972 až 1987) s Helgou Žbirkovou (1955) a vlastní Lindu (1991), pocházející z druhého manželství Miroslava Žbirky s Kateřinou Žbirkovou (1966, vzali se 1988).


Články