Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Americký herec a režisér David Schwimmer se narodil 2. listopadu 1966 ve čtvrti Flushing v Queens v americkém státě New York.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

David Lawrence Schwimmer se sice narodil v New Yorku, ale dětství prožil v Los Angeles. Během středoškolských studií na Beverly Hills High School se věnoval hraní divadla, spolupracoval se svým spolužákem Jonathanem Silverman, který se později také proslavil. Po dokončení střední školy se chtěl dát na hereckou dráhu, ale jeho rodiče (oba právníci) chtěli, aby šel nejprve na univerzitu. Schwimmer se odstěhoval do Chicaga a začal navštěvovat Northwestern University, nestudoval však práva, ale umění. V roce 1988 získal bakalářský titul. V té době založil divadelní společnost Chicago’s Lookingglass Theatre Company.

V roce 1989 začal sbírat první zkušenosti před kamerou, když si zahrál ve filmu Konec mlčení ohlasy na tento snímek však nebyly povzbuzující. David Schwimmer se rozhodl vrátit do Los Angeles a věnovat se práci ve své divadelní společnosti. Nutkání prosadit se před kamerou však bylo neukojitelné, a tak si čas od času odskočil od divadla k nějakému televiznímu projektu (např. Policie New York). Ztvárnil množství malých rolí, až přišla jeho životní role – Ross Geller v sitcomu Přátelé

Díky roli v tomto seriálu nabrala jeho kariéra jiný směr - začal dostávat lepší role v kvalitnějších filmech. Zahrál si třeba hlavní roli ve filmu Smuteční host po boku Gwyneth Paltrow

Zkouší to také jako režisér. Režíroval několik dílů Přátel i spinoffu Joey. Dále stál u filmů "Sladká" pomsta, Maraton lásky a Trust.

Osobní život

V roce 2007 začal David Schwimmer randit s britskou umělkyní Zoë Buckman. O tři roky později si řekli ano a v roce 2011 se jim narodila dcera Cleo. V roce 2017 oznámili, že je jejich vztah minulostí, k rozvodu však nedošlo.

Články