Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Český herec David Novotný se narodil 12. června 1969 v Brandýse nad Labem. Proslavil se zejména díky roli Jardy Kužela v seriálu i filmu Okresní přebor.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V televizi se v prvních seriálech a filmech začal objevovat už v roce 1985 a jeho kariéra od té doby strmě roste. Divákům je dobře známý ze seriálu Okresní přebor zahrál si však i v seriálu Zkáza Dejvického divadla z roku 2019, kde obsadil roli sebe samotného jakožto herce.

Herectví vystudoval na Pražské konzervatoři. Poté následovalo jeho první angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Členem souboru Dejvického divadla byl v letech 1998 až 2016.

V roce 2011 získal Cenu Alfréda Radoka za hlavní roli ve hře Muž bez minulosti, kterou režíroval Miroslav Krobot

V roce 2020 si zahrál v třináctidílném seriálu České televize Kukačky jehož námětem je záměna dětí. Ztvárnil postavu Karla, jednoho z otců zaměněných dětí. Premiéra seriálu byla naplánovaná na leden 2021.

Osobní život

David Novotný je podruhé ženatý. Jeho první manželkou byla Jana, tou druhou je Aneta. Celkem má 4 děti. S druhou manželkou Anetou má tři děti - Anežku, Josefa a Antonii. S první manželkou ma dceru Emu.

Články