Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

David Matásek je český herec a hudebník. Narodil se 14. února 1963 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vystudoval pražskou konzervatoř kterou absolvoval v roce 1984. Před filmovou kamerou se objevil poprvé roku 1981 ve snímku Jak svět přichází o básníky

V roce 1988 se podílel na založení hudební skupiny Orlík, jejíž byl spolu s Danielem Landou nejvýraznější osobností. Kapela byla známá především skinheadskou image. Vydala dvě alba, kterých se prodalo asi 200 tisíc. V roce 1992 ohlásila svůj konec, údajně i proto, že se na jejich koncertech hajlovalo.

Poté (jako kytarista) působil v punkovém seskupení Hagen Baden

V letech 1991 až 1995 (a opět od 2002) působí v činohře Národního divadla v mezidobí získal angažmá v Městských divadlech pražských (konkrétně Divadle Komedie

Osobní život

Jeho otec Petr byl scénograf, matka Jana se věnuje grafice. Má o devět let mladší bratry (dvojčata).

Jeho první manželka byla hudebnice Eva Turnová basistka skupiny The Plastic People of the Universe

S druhou, novinářkou a dramaturgyní Simonou, má dceru Lindu.

Aktuálně je sice ženatý s Kateřinou (s ní má dceru Marii a syna Benjamina), ale v žije s Evou Vlachovou která mu porodila syna Antonína.

Od roku 2012 byl trestně stíhán (spolu s dalšími devadesáti osobami, mj. i Janem Dolanským kvůli údajnému uplácení za účelem získání řidičského průkazu. V roce 2014 na něj státní zástupce podal obžalobu, ale v červnu téhož roku bylo stíhání celé skupiny podmínečně zastaveno.

Články