Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

David Kozma je český profesionální bojovník smíšených bojových umění (MMA) welterové váhy (do 77 kg). Aktuálně zápasí v organizaci Oktagon MMA, v níž je držitelem titulu ve zmíněné váhové kategorii.

Narodil se 13. srpna 1990 v Karviné.

Kariéra

Od sedmi do sedmnácti let se věnoval judu. Sám říká, že v ulicích se nikdy nepral a zápas bere pouze jako ventil a formu soutěžení.

Přezdívku Pink Panther (Růžový panter) má už od dětství. Rád nosil v ní uvedenou barvu a dle vlastních slov patřil mezi takzvané „šampoňáky“.

Profesionální kariéru ve smíšených bojových uměních začal roku 2010. I přes slabší začátky a ne příliš oslnivou vstupní bilancí se však dokázal probít až na vrchol a získat titul v největší česko-slovenské MMA organizaci.

V jednu chvíli byl dokonce blízko angažmá v nejlepší bojové lize světa, tedy Ultimate Fighting Championship, vstoupit do ní se mu ovšem nakonec nepodařilo. Po sérii sedmi výher totiž prohrál v ruské organizaci RCC, chystaný další zápas byl navíc zrušen kvůli pandemii koronaviru. Místo toho jej v rámci turnaje Oktagon 24 čeká zápas o obhajobu titulového pásu s brazilským zápasníkem Leandrem Silvou, známým jako Apollo.

Duel je naplánován na 29. května 2021, bilance českého šampiona je před ním 27 vítězství a 11 remíz.

Momentálně působí v týmu PriMMAt Gym Praha pod hlavním trenérem Markem Lončákem.

Osobní život

Přivydělává si jako noční hlídač.

S přítelkyní Sarah Tadesseovou (její FB nick) se chytají založit rodinu.

Články