Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Bývalý anglický fotbalista David Beckham, celým jménem David Robert Joseph Beckham, se narodil 2. května 1975 v Londýně.

Profesionální kariéra

Kariéra

Oba jeho rodiče (Ted and Sandra Beckham) byli velcí fanoušci Manchesteru United, ve kterém jejich syn udělal kariéru. Poprvé vyběhl na hřiště v dresu Manchesteru United coby sedmnáctiletý mladík v roce 1992. Za Manchester hrál deset let a během jeho působení patřil k předním klubům anglické Premier League Během 265 zápasů vstřelil 62 gólů.

Na sklonku své kariéry v Manchester United byl David Beckham nejlépe placeným fotbalistou světa. Umisťoval se vysoko v anketě Fotbalista roku. Popularity dokonale využil a vytvořil sportovní značku.

Po Manchesteru United se přesunul do Realu Madrid, ve kterém strávil celkem 4 sezóny. V roce 2007 došlo k dalšímu velkému přestupu. Bylo oznámeno, že Beckham zamíří za oceán a bude hrát pět let za LA Galaxy. Během té doby hostoval v italském klubu AC Milan. Svou klubovou kariéru završil ve francouzském klubu u Paris Saint-Germain. S klubem nakonec slavil ligový titul.

David Beckham byl od roku 2000 do roku 2006 kapitánem anglické reprezentace (58 zápasů). Odehrál celkem 115 reprezentačních zápasů, ve kterých dal 17 gólů.

Úspěchy Davida Beckhama

  • 6x vítěz anglické ligy (Premier League)
  • 1x vítěz španělské ligy (La Liga)
  • 2x vítěz americké ligy (Major League Soccer)
  • 1x vítěz Ligy mistrů
  • 1x vítěz francouzské ligy (Ligue 1)

Osobní život

V roce 1999 se David Beckham oženil s Victorií Caroline Adams (po svatbě Victoria Beckham která se proslavila jako zpěvačka Spice Girls a módní návrhářka. Mají spolu celkem 4 děti.

Děti:

Profily na sociálních sítích

Články