Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Daniel Volopich je český advokát a podnikatel, který se do širšího podvědomí dostal především jako manžel slovenské modelky a Miss Slovensko z roku 1999, Andrey Verešové Narodil se 2. 7. 1964 v Plzni.

Kariéra

Vystudoval práva na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po absolvování studia působil po dobu pěti let jako podnikový právník a následně po tři roky jako komerční právník. V advokacii se pohybuje od roku 1996. Nejprve se jako člen sdružení zabýval generální praxí. Stěžejně se však věnoval právnímu poradenství, co se týče obchodního práva a cenných papírů. Začal se zabývat zastupováním klientů ve sporech o náhradu škody, v restitučních a konkursních věcech. V roce 2004 založil spolu s JUDr. Tomášem Tomšíčkem advokátní kancelář Volopich, Tomšíček & spol. Zaměřil se na energetické právo, problematiku hospodářské soutěže včetně veřejné podpory a právní poradenství ohledně veřejných zakázek.

Mimo jiné se pohybuje v řídících a dozorčích orgánech různých společností, například Menesis, RETeq nebo Falcon Praha. Od roku 2004 působí jako jeden z provozovatelů skiareálu ve Špindlerově Mlýně. Od roku 2005 byl po několik let spolumajitelem fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň.

Osobní život

První manželství uzavřel s Brigitou Volopichovou, bývalou slovenskou modelkou, která se umístila na druhém místě v Miss monokiny v roce 1990. Mají spolu dvě dcery, Valentinu a Josefínu. Mladší dcera Josefína se závodně věnuje lyžování, stejně jako před tím její starší sestra Valentina.

Se svou druhou manželkou, slovenskou modelkou a Miss Slovensko z roku 1999, Andreou Verešovou se seznámil ve Špindlerově Mlýně. Vzali se v březnu 2007 v kapli na zámku v Kynžvartu. V roce 2007 se jim narodila dcera Vanessa a v roce 2009 syn Daniel Tobiáš.

Články