Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Daniel Hůlka je český operní a muzikálový zpěvák a herec narozený 1. června 1968 v Praze. Nejvíce se proslavil titulní rolí v muzikálu Dracula. Známá je i jeho náklonnost k prezidentu Miloši Zemanovi, která ale utrpěla značné trhliny. Daniel Hůlka se rozhodl vrátit státní vyznamenání, které mu v roce 2016 prezident udělil.

Nejznámější písničky

  • Ráj
  • - "Z pekla štěstí":https://www.youtube.com/watch?v=C5CE7v_EeVw (s "I. Bartošovou":https://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova)
  • Déšť, vůz a pláč
  • Nespravedlivý bůh
  • - "Vím, že jsi se mnou":https://www.youtube.com/watch?v=g2Ikt46Jp-g (s "I. Bartošovou":https://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova)
  • Gabriel
  • Pán démonů

Kariéra

Na základní škole chodil do LŠU na kreslení. Učil se hrát na flétnu, klarinet a klavír. Na gymnáziu hrával vrcholově volejbal (kolem osmnácti kvůli zdravotním problémům však vrcholové sportování definitivně ukončil).

Tehdy si s kamarádem založili kapelu a začal hrát na kytaru i zpívat. Následně absolvoval konzervatoř v Plzni - původně se věnoval opernímu zpěvu. Začal hostovat různých scénách, např. plzeňského Divadla J. K. Tyla libereckého Divadla F. X. Šaldy Stavovského divadla Hudebního divadla v Karlíně (obojí Praha nebo Severočeského divadla v Ústí nad Labem

V letech 2006 až 2007 byl členem operního souboru Národního divadla a vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanni. Mezi jeho další role patřil i Escamillo v Carmen nebo Figaro ve Figarově svatbě.

V roce 1995 vyhrál konkurz na titulní postavu v českém muzikálu Dracula a stal se muzikálovou hvězdou. Posléze mu vyšlo premiérové sólové album, v roce 1998 uskutečnil první koncertní turné. Roku 1999 si zahrál krále Brambase v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí

V prosinci téhož roku byl členem delegace, která předala ve Vatikánu papeži vánoční strom. Při této příležitosti zazpíval na tamním náměstí sv. Petra.

Účinkoval také v muzikálech Monte Cristo, Bídníci Excalibur, Obraz Doriana Graye nebo Kat Mydlář.

Je vítězem anket Český slavík (1998, čtyřikrát byl druhý), Anděl v kategorii Zpěvák roku (1997) a držitelem státního vyznamenání Medaile Za zásluhy I. stupně (2016), kterou mu udělil jeho přítel Miloš Zeman

Osobní život

Roku 2002 se Svatém Kopečku u Olomouce oženil s tanečnicí Libuší Haraštovou Toto manželství ale netrvalo ani dva roky.

V roce 2017 se oženil podruhé. V americkém Las Vegas si vzal Barborou Klement-Hůlkovou. V únoru 2018 se jim narodila dcera Rozárka.

V roce 2001 si po dvou letech příprav splnil sen, když s partou přátel absolvoval cestu do Nepálu a Indie, kde prošel Himálaj. Do Tibetu, který původně plánoval navštívit, mu nebylo dovoleno vstoupit.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny roku 2013 kandidoval v Královéhradeckém kraji jako lídr SPOZ ale neuspěl.

I když nemůže kvůli zranění vrcholově sportovat, na úrovni hobby vykonává více druhů sportů, např. vodní sporty, hokej, létání, kulečník, squash, jízdu na horském kole či na koni.

Články