Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Celým jménem Daniel Wroughton Craig, anglický herec narozený 2. března 1968 v Chesteru (Anglie Velká Británie

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Do Londýna se přestěhoval v šestnácti letech a začal navštěvovat National Youth Theatre. Studoval na Guildhall School of Music and Drama, kde promoval v roce 1991. O dva roky později se objevil se v několika menších rolích včetně episod Drop The Dead Donkey, přičemž jeho první významnější role byla v televizním seriálu BBC v roce 1996 s názvem Our Friends in the North.

Proslavil se především ztvárněním Jamese Bonda (ve třech filmech), přičemž jako první představitel této postavy se narodil až po vydání první knihy, v níž agent 007 vystupuje (Dr. No).

Při zahájení Letních olympijských her v Londýně (2012) jako James Bond chránil královnu Alžbětu II. při její cestě na stadion.

Ve stejném roce byla do kin uveden snímek Skyfall jehož celkové celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stal se tak nejúspěšnější bondovkou všech dob a představitel hlavní role začal být vnímán jako sexsymbol. Navíc za ni obdržel ocenění BAFTA

Osobní život

Jeho otcem je Timothy John Wroughton Craig, který sloužil jako lodní poddůstojník pro anglické obchodní loďstvo a zastával různá další zaměstnání, když se zrovna neplavil. Matkou je Olivia Craig, učitelka umění. Vyrůstal ve Frodshamu u Chesteru kde byl jeho otec hospodářem, a poté ve Wirral poblíž Liverpoolu Zde navštěvoval Hilbre High School.

V letech 1992 až 1994 byl ženatý s britskou herečkou Fionou Loudon. Z tohoto svazku pochází dcera Ella. Roku 2011 se oženil podruhé (potají a za účasti pouhých 4 lidí) a to s anglickou herečkou Rachel Weisz (2018 se jim narodila dcera).

Články