Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Slovenská herečka Dana Droppová je rodačkou z Liptovského Mikuláše.

Nejznámější filmy

Kariéra

V minisérii Anatomie zrady ztvárnila Dana Droppová třetí manželku kolaboranta Emanuela Moravce Jeho milenkou se stala už v šestnácti letech. Natáčení Anatomie zrady bylo jedno z jejích prvních velkých natáčení. Předtím si zahrála roli Laury v česko-slovenské pohádce Hodinářův učeň kde byla předabována Denisou Biskupovou Objevila se také v slovenském thrilleru Sviňa Předtím si střihla roli ve studentském filmu Impundulu.

V roce 2021 ji budou moci diváci vidět v historickém dramatu Služka které vzniká v česko-slovenské koprodukci. Snímek režisérky Mariany Čengel Solčanské má naplánovanou slovenskou premiéru na 28. října 2021. Dana Droppová ve filmu hraje patnáctiletou dívku Anku, která přichází pracovat jako služka do pražské vily vysoce postaveného rakousko-uherského úředníka a jeho manželky v podání Karla Dobrého a Zuzany Mauréry

Její první velkou zkušeností s filmovým natáčením byla již zmiňovaná pohádka režisérky Jitky Rudolfové Hodinářův učeň ve které ztvárnila ústřední roli. V době natáčení jí bylo 20 let a nastupovala teprve do druhého ročníku Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a za herečku se, jak sama prozradila, zatím nepovažovala. Už od dětství bylo jejím velkým snem divadlo.

Když dokončila gymnázium, tak se hned zkusila přihlásit na hereckou školu. Napoprvé to nevyšlo, a místo studia herectví z toho byl půl roku kulturologie na UK v Bratislavě. Pak to zkusila znovu a napodruhé to vyšlo.

Na prknech Slovenského národního divadla ztvárnila Soňu Rostovovou v představení Vojna a mír.

Články