Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Ctirad Vitásek v úterý 10. prosince 2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava zastřelil 6 lidí a tři další zranil Podle policie k masakru použil nelegálně drženou zbraň CZ 75 ráže 9 mm. Střílel pacienty čekající na vyšetření z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Těžce zraněná žena, která byla v kritickém stavu, zemřela ve čtvrtek 12. prosince 2019 a stala se sedmou obětí střelby

K identifikaci pachatele přispěla fotografie zveřejněná Policií ČR. Muže na fotografii poznal Aleš Zygula, šéf firmy AZ-INTERGIPS, pro kterou útočník pracoval jako stavební technik. "Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno. Před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské.“ uvedl pro server iRozhlas Zygula.

Policii se podařilo lokalizovat vozidlo ve kterém dvaačtyřicetiletý muž prchal. "Ve voze se následně zastřelil muž, kterého policie označila jako střelce z ostravské nemocnice. Následně probíhala 30 minut resuscitace, ale bez úspěchu,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Ještě před sebevraždou Ctirad Vitásek stihl navštívit svou matku na Opavsku Matce se svěřil, co udělal a že se chystá zabít. Matka ho udala policistům, načež se rozjely rozsáhlé policejní manévry se zásahovkou a helikoptérou. Šestinásobný vrah žil s partnerkou na ostravském sídlišti, rodiče jezdil na venkov často navštěvovat

Motiv jeho jednání policie zjišťuje. Policie dále uvedla, že střelec z ostravské nemocnice měl trestní minulost násilného charakteru. Ctirad Vitásek měl v trestním rejstříku tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost. U násilné činnosti se jednalo o drobnou potyčku.

Dvaačtyřicetiletý pachatel střelby byl přesvědčený že je těžce nemocný. Nabyl dojmu, že mu nikdo nechce pomoci. Zpěvák David Stypka uvedl, že byl Ctirad V. přesvědčený, že má stejnou nemoc jako on. Rakovinu. Stypka prozradil, že si s pachatelem zhruba dva týdny psal. Konkrétně o nemoci a o tom, že jej nikdo nechce léčit.

Ctirad Vitásek měl údajně mezi přáteli přezdívku Cigán. V mládí hrál hokej za HC Orli Stará Bělá, byl útočník. Podle zjištění reportérů Českého rozhlasu se chlubil přátelům, že si se svou družkou koupili permanentky na lyžování ve slovenském Chopoku.

Články