Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Slovenský herec maďarského původu Csongor Kassai se narodil 24. srpna 1972 ve městě Kráľovský Chlmec na východním Slovensku.

Nejznámější filmy

Kariéra

S hraním divadla začínal během studií na elektrotechnické průmyslovce. Na divadelních prknech stanul poprvé, když chodil do druhého ročníku. Stálé angažmá v maďarském divadle Thália v Košicích získal ještě před maturitou.

Podařilo se mu dostat na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde ze začátku hodně bojoval se slovenštinou. Po absolvování školy se stal členem Radošínského naivného divadla Hrál především v komediích a muzikálech.

Role, kterou dostal ve filmu Jana Hřebejka Musíme si pomáhat (2000), byla úplně odlišná od rolí, které hrál do té doby. Byl postaven před výzvu ztvárnit dramatickou postavu – židovského uprchlíka, který se ukrývá před nacisty a kolaboranty.

K jeho popularitě přispěla také pohádka Čert ví proč (2003) od režiséra Romana Vávry, ve které hrál Lucifera.

Ve filmu Bohdana Slámy Krajina ve stínu (2019) se dostal opět k dramatické roli. Hraje zatvrzelého komunistu, který se po válce mstí za příkoří, které zažil v koncentračním táboře.

Za vedlejší roli ve snímku Učitelka (2016) byl nominován na slovenskou filmovou cenu Slnko v sieti

V rámci Letních shakespearovských slavností hraje v komedii Sen noci svatojánské. Na prknech Národního divadla hraje v Kytici Karla Jaromíra Erbena, zde ztvárňuje roli Vodníka.

V roce 2021 byl nominovaný na Českého lva za hlavní roli ve filmu Krajina ve stínu

Články