Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Rakouský zpěvák Thomas „Tom“ Neuwirth se narodil 6. listopadu 1988 ve městě Gmunden. Je známý tím, že vystupuje jako vousatá zpěvačka Conchita Wurst. V roce 2014 zaznamenala Conchita úspěch na Eurovizi v Kodani.

Nejznámější hity

Profily na sociálních sitích

Kariéra

Tom Neuwirth začal s kariérou v roce 2006, když se zapojil do třetí řady pěvecké reality show Starmania, kterou vysílala ORF. Soutěž tehdy vyhrála rakouská zpěvačka Nadine Beiler a Tom Neuwirth obsadil druhé místo. Rok na to založil boyband Jetzt Anders!, který však nefungoval příliš dlouho.

V roce 2011 dokončil Tom studia na škole ve Štýrském Hradci a vytvořil postavu Conchity Wurst. Jeho cílem bylo poukázat na netoleranci vůči odlišnosti. Conchita je fousatá zpěvačka. Proč zvolil Tom příjmení Wurst? Vycházel údajně z německého Das ist mir Wurst, což v překladu znamená "Je mi to buřt". Jako Wurst se zúčastnil talentové soutěže Die große Chance, ve které bral (brala) šesté místo.

V roce 2012 obsadila Conchita druhé místo v národním kole Rakouska do Eurovision Song Contest (Eurovize Také se objevila v reality show The Hardest Jobs of Austria a Wild Girls.

V roce 2014 byl nominován za Rakousko do Eurovize. Byla s tím spojena velká spousta rozporuplných reakcí, a to nejenom v Rakousku, ale v Rusku či Bělorusku. To nic nezměnilo na tom, že Conchita na mezinárodním finále Eurovize v Kodani zazářila a se ziskem 290 bodů slavně zvítězila. Soutěžila s písní Rise Like a Phoenix.

V roce 2015 zahájila Conchita pražský Prague Pride

Osobní život

Neuwirth je homosexuál a drag queen

V roce 2018 uvedl, že je HIV pozitivní

Články