Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Americký herec Chris Pratt se narodil 21. června 1979 ve městě Virginia v americkém státě Minnesota. Zaujal zejména ve filmech Strážci Galaxie, LEGO příběh či v sérii Jurský svět.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V mládí se protloukal všelijak, například se živil jako číšník a striptér na havajském ostrově Maui. Když mu bylo 19 let, setkal se náhodou v restauraci Bubba Gump Shrimp s herečkou režisérkou Rae Dawn Chong, díky které získal svou první roli. Odstěhoval se do Kalifornie a debutoval v hororovém snímku Cursed Part 3. Jeho první oficiální televizní rolí byl Harold Brighton "Bright" Abbott v seriálu Everwood. Když byla tato televizní show zrušena, připojil se k natáčení už rozjetého seriálu O.C kde ve čtvrté sérii získal roli Winchestera "Ché" Cooka.

V roce 2009 získal roli Andyho Dwyera v komediálním seriálu Parks and Recreation V začátcích své kariéry, než přišel průlom, ztvárnil velké množství různě velkých rolí.

Osobní život

V letech 2009 až 2018 byla jeho manželkou herečka Anna Faris která je známá především díky sitcomu Máma, kde hraje Christy. Zasnoubili se v roce 2008 a jejich svatba se konala o rok později na Bali. V roce 2012 přišel na svět jejich syn, kterému dali jméno Jack. Jejich manželství se rozpadlo a v roce 2018 bylo rozvedeno.

V roce 2019 se jeho manželkou stala Katherine Schwarzenegger nejstarší dcera Arnolda Schwarzeneggera V dubnu 2020 oznámili, že spolu očekávají narození jejich prvního společného potomka Jejich první společné dítě přišlo na svět 7. srpna 2020 v nemocnici v Santa Monice.

Články