Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Americký herec Charlie Sheen se narodil 3. září 1965 v New Yorku.

Nejznámější role

Charlie Sheen, rodným jménem Carlos Irwin Estévez, je nejmladším synem herecké legendy Martina Sheena, rodným jménem Ramón Gerardo Antonio Estévez. Pochází ze slavného hereckého klanu Estévezů.

Charlie Sheen chodil na střední školu v Santa Monice v Kalifornii, kterou se mu však nepodařilo dokončit. Objevil se v několika snímcích, ve kterých hrál jeho otec a několika televizních seriálech, jeho hvězdná kariéra však odstartovala až v roce 1986, když jej obsadil režisér Oliver Stone do válečného snímku Četa.

Svou druhou velkou roli hrál ve filmu Wall Street (1987), který režíroval rovněž Oliver Stone. Na filmovém plátně se potkal se svým otcem. Se svým bratrem Emilio Estevezem si zahrál následující rok ve westernu Mladé pušky

Na začátku 90. let šel z role do role, zájem o něj ještě vzrostl po uvedení Žhavých výstřelů (1991). Byl na vrcholu slávy, ale kvůli závislosti na alkoholu byl nucen podstoupit léčení. Nakonec propadl i drogám, kvůli čemuž jeho kariéra stagnovala a začal se objevovat převážně v béčkových akčních filmech.

O jeho comebacku se hovořilo na začátku milénia, kdy se vrátil na televizní obrazovky v sitcomu Všichni starostovi muži, v němž nahradil ostříleného Michaela J. Foxe, který nemohl ze zdravotních důvodů pokračovat v natáčení. Za ztvárnění této role získal Charlie Sheen v roce 2002 Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v seriálu.

Charlie Sheen hrál také v parodiích Scary Movie, konkrétně v třetím, čtvrtém a pátém díle.

Nezapomenutelný je kvůli roli prostopášného svůdníka a opilce Charlieho Harpera v seriálu Dva a půl chlapa kde účinkuje po boku Jona Cryera Charlie Sheen byl v té době nejlépe placeným televizním hercem, měl však nadále problémy s drogami a produkce s ním nakonec rozvázala spolupráci. V seriálu Dva a půl chlapa jej nahradil herec Ashton Kutcher

Osobní život

Za svůj bouřlivý život vystřídal velké množství partnerek a byl celkem třikrát ženatý. Jeho první manželkou byla v letech 1995 až 1996 Donna Peele. Podruhé se oženil s herečkou Denise Richards s tou byl ženatý v letech 2002 až 2006. Jeho třetí manželkou byla v letech 2008 až 2010 herečka Brooke Mueller.

Je otcem celkem pěti dětí. V roce 2013 se stal dědečkem.

V listopadu 2015 přiznal v talk show televize NBC, že je HIV pozitivní, o čemž věděl od roku 2011.

Spáchal celou řadu skandálů, zničil mnoho vztahů a svým bývalým manželkám není schopen splácet alimenty. V soudním vyjádření uvedl, že je na černé listině šoubyznysu.

Články