Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český slavík 2023 je hudební anketa v tomto roce pořádaná TV Nova, jejímž kreativním producentem je Pepe Majeský, který bude režírovat již pátý přímý přenos.

2021 se konala po čtyřleté pauze a to pod patronací miliardáře a matematika Karla Janečka (1973).

Charakteristika

Slavnostní galavečer proběhne v pátek 24. listopadu 2023 v pražské hale Forum Karlín a bude vysílán v přímém televizním přenosu na TV Nova.

Letos byla potřetí oslovena osvědčená moderátorská dvojice Ondřej Sokol (1971) a Aleš Háma (1973), která se podílí rovněž na scénáři s někdy se prezentuje velmi ostrým humorem.

Vystoupí v něm loňští vítězové a spolu s nimi Vojtěch Dyk (1985) nebo skupina Chinaski. Speciální skeč připravují David Koller (1960) a Ben Cristovao (1987). Anketa také složí poctu roku 2023 zesnulému Vašo Patejdlovi.

Český slavík letos získá nové logo a vizuální identitu. Generálním partnerem je Trinity Bank, zhotovitelem cen Granát Turnov, konkrétně akademická sochařka Helena Hrabová (1958).

Do ceny v podobě sošky zpěvného ptáka tvůrci přidali tuzemské nerosty, konkrétně český granát a vltavín, navíc ji doplnili podstavcem ve tvaru dvanáctistěnu.

Hlasování a kategorie

Hlasování bylo spuštěno 15. září a trvá do půlnoci 12. listopadu jediným možným způsobem a to vyplněním formuláře na webu ankety.

Zájemci mohou vybírat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina + Hip Hop a Rap, a to vždy maximálně šest interpretů. Mohou také určit, kdo ze tří nominovaných se stane Objevem roku a v přímém přenosu se dozví, kdo jako druhý vstoupí do slavičí Síně slávy + se stane se Absolutním slavíkem.

Předchozí ročníky

Finální výsledky

Zpěvačky

Zpěváci

Skupiny

Hip Hop a Rap

Objevem roku se stala Tereza Balonová (2000), do Síně slávy byl uveden Václav Neckář (1943).

Nejoblíbenější písní posluchačů Rádia Impuls byla vybrána skladba Hory od seskupení O5 a Radeček.

Shrnutí

Glosa

Oficiální webové stránky

Oficiální profil na Facebooku

Oficiální profil na Twitteru

Oficiální profil na Instagramu

Články