Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Britská herečka Catherine Zeta-Jones se narodila 25. září 1969 ve velšském městě Swansea.

Nejznámější role:

Hraní ji táhlo už od dětství, zvláště ji učaroval muzikál. Vystupovala s amatérským divadlem a první hlavní roli v muzikálu dostala v jedenácti letech, poté následovalo ještě několik dalších rolí. Svůj talent dále rozvíjela studiem muzikálového herectví v Londýně, kde jako profesionálka debutovala v hlavní roli v roce 1987. Debut na filmovém plátně přišel o tři roky později, když hrála hlavní roli ve francouzsko-italském snímku Šeherezáda a gentleman

Pomohlo jí, že se začalo pravidelně objevovat v televizním seriálu The Darling Buds of May Dostala také příležitost jak Kateřina Veliká hrála také hlavní roli v Titaniku – v obou případech se však jednalo o ne příliš slavné televizní verze. Její čas měl teprve přijít. Po přesunu do USA. Ve Spojených státech byla téměř neznámá a musela začínat téměř od začátku. Zlom přišel s filmem Zorro: Tajemná tvář, ve kterém hrál spolu s ní Antonio Banderas a Anthony Hopkins Role v tomto snímku ji dopomohla k mnoha dalším.

„Člověk musí jet do Hollywoodu už jen proto, aby si režiséři zapamatovali jeho tvář. Evropa je dnes příliš daleko od filmového průmyslu,“ pronesla.

Byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus. Poprvé v roce 2001 za film Traffic - Nadvláda gangů coby nejlepší herečka ve vedlejší roli. Podruhé jako nejlepší herečka v muzikále Chicago v roce 2003. Za Chicago dostala ve stejném roce Oscara, což se do té doby žádné jiné velšské herečce nepodařilo.

Steven Spielberg ji obsadil do role nešikovné, ale roztomilé letušky Amelie, která prožije románek s emigrantem Tomem Hanksem ve filmu Terminál. Zahrála si také ve druhém pokračování Dannyho parťáků, ve kterých ztvárnila ex-přítelkyni Rusty Ryana (Brad Pitt

Osobní život:

V srpnu 1998 se seznámila s hollywoodskou legendou Michaelem Douglasem představil je Danny DeVito 31. prosince 1999 se zasnoubili a 18. listopadu 2000 si řekli v Plaza Hotelu v New Yorku své ANO. Mají spolu dvě děti. Jako první se jim narodil v roce 2000 syn Dylan Michael. V roce 2003 přišla na svět dcera Carys Zeta.

Články