Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Čarodějky (v anglickém originále Charmed) jsou americký dramatický televizní seriál, jehož autorkou je Constance M. Burge (1957).

Premiérově byl vysílán v letech 1998 až 2006 na stanici The WB. Celkově bylo natočeno 178 dílů v osmi řadách. 2018 vznikl televizní reboot, seriál Charmed.

Premiéra: 7. října 1998
Režie: více tvůrců
Scénář: více tvůrců

Obsazení: herci a postavy

Děj seriálu Čarodějky

Phoebe se vrací z New Yorku do San Franciska za svými dvěma sestrami Prue a Piper. Na půdě najde knihu, z níž po přečtení úvodního textu aktivuje magické schopnosti všech tří sester, tzv. Moc tří.

Dívky se tak stanou mocnými čarodějkami, jejichž úkolem je chránit lidi a svět před démony, černokněžníky a dalšími zlými bytostmi. Nejstarší Prue ovládá telekinezi, Piper dokáže „zmrazit“ v čase lidi i předměty, nejmladší Phoebe ovládá schopnost vidění do budoucnosti.

Hlavním hrdinkám začne pomáhat světlonoš Leo, který je jejich patronem a ochráncem a za něhož se později Piper provdá. K dispozici mají Knihu stínů plnou zaklínadel, návodů na lektvary a popisů zlých bytostí, kterou zdědily po svých předkyních.

Na koncit třetí řady je Prue zabita, objeví se však její polorodá sestra Paige, díky níž je síla čarodějek obnovena. V poslední sérii se sestry schovávají před světem, protože už nechtějí být čarodějkami, ovšem osud je nakonec přivede zpět mezi lidi.

Zajímavosti

Milanofobii z hloubky a bylo pro ni problematické natáčet ve dvou epizodách podmořské scény.

Tereza Chudobová (1977) dabuje v 1. až 3. sérii Piper, zatímco v 5. až 8. řadě Phoebe.

Původně zamýšlená Phoebeina schopnost levitace byla ze scénáře vyškrtnuta, protože by speciální efekty stály mnoho peněz.

Dům, ve kterém hlavní hrdinky bydlí, se dle scénáře nachází v San Francisku. Ve skutečnosti však stojí v Los Angeles.

Všechny tři čarodějky skoro stále nenosí podprsenky.

Paige je se svými pouhými 165 centimetry nejvyšší ze sester.

Honorář Milano za jednu epizodu činil 80 000 amerických dolarů, Combs dostávala 60 000 a McGowan ještě o 10 tisíc méně.

Články