Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Belcalis Almanzar spíše známá pod pseudonymem Cardi B je americká rapperka a herečka. Před hudební kariérou se dostala do povědomí veřejnosti jako internetová celebrita.

V té době na sociálních sítích sdílela obsah vztahující se k jejímu zaměstnání striptérky. Největší úspěch zaznamenala na sociální síti Instagram

Narodila se 1. října 1992 v Bronxu (New York, USA).

Nejznámější písničky

  • - "I Like It":https://www.youtube.com/watch?v=xTlNMmZKwpA&list=PLe9ajjFHyFIM8frDKj7YLKymI4cQdSfg7 (s B. Bunnym a "J. Balvinem":https://cs.wikipedia.org/wiki/J_Balvin)
  • Bodak Yellow
  • - "Finesse":https://www.youtube.com/watch?v=LsoLEjrDogU&list=PLe9ajjFHyFIM8frDKj7YLKymI4cQdSfg7 (s "B. Marsem":https://www.extra.cz/tema/bruno-mars)
  • - "MotorSport":https://www.youtube.com/watch?v=9v_rtaye2yY&list=PLe9ajjFHyFIM8frDKj7YLKymI4cQdSfg7 (s "Migos":https://cs.wikipedia.org/wiki/Migos a "Nicki Minaj":https://www.extra.cz/tema/nicki-minaj)
  • WAP
  • - "Please Me":https://www.youtube.com/watch?v=3y-O-4IL-PU&list=PLe9ajjFHyFIM8frDKj7YLKymI4cQdSfg7 (s "B. Marsem":https://www.extra.cz/tema/bruno-mars)
  • Money
  • Press

Kariéra

Vyrůstala ve čtvrti Highbridge v jižním Bronxu Mnoho času trávila také u své babičky žijící ve čtvrti Washington Heights na Manhattanu Sama uvedla, že v šestnácti letech vstoupila do gangu Bloods. Navštěvovala Renaissance High School For Musical Theater & Technology, ale nakonec z ní byla vyloučena.

V devatenácti získala zaměstnání jako striptérka V rozhovorech říká, že toto povolání jí pomohlo dostat se z prostředí chudoby a domácího násilí. V roce 2013 se stala známou na internetu díky svým videím, která se začala virálně šířit po sociálních sítích, zejména na Vine a Instagramu

V roce 2015 debutovala na remixu singlu Boom Boom od zpěváka Shaggyho

V únoru 2017 podepsala smlouvu se společností Atlantic Records V září téhož roku se její singl Bodak Yellow vyšplhal na první příčku v žebříčku Billboard Hot 100 což se ženě věnující se rapu podařilo naposledy v roce 1998 (šlo o Lauryn Hill Recording Industry Association of America udělila písni certifikaci 6x Platinový singl Její debutové album Invasion of Privacy bylo vydáno v dubnu 2018 a umístilo se na 1. příčce žebříčku Billboard 200 a díky streamům singlů ihned získalo certifikaci Zlatá deska

Druhé album, s plánovaným názvem Tiger Woods, nebylo roku 2019 vydáno.

V srpnu 2020 vydala nový singl WAP což je akronym pro Wet-Ass Pussy. Píseň sklidila chválu kritiků za svůj otevřeně pozitivní přístup k ženské sexualitě a nezávislosti, na druhou stranu ale také kritiku zejména od konzervativních komentátorů, kteří poukazovali na úpadek křesťanské morálky. I díky této kontroverzi debutoval na první příčce žebříčku Billboard Hot 100 s historicky nejvíce streamy v první týden po zveřejnění (bylo jich 93 milionů, k tomu 125 000 stažení).

V letech 2015 až 2017 působila v reality show televizní stanice VH1 Love & Hip Hop: New York. (6. a 7. série). V roce 2019 se objevila ve filmu Zlatokopky

Osobní život

Její matka pochází z Trinidadu, otec z Dominikánské republiky.

Jí používaný pseudonym je odvozen ze značky rumu Bacardi

V září 2017 si při, před médii utajeném sňatku, vzala rappera Offseta (celým jménem Kiari Kendrell Cephus). V červenci 2018 porodila dceru Kulture Kiari Cephus. Pár se rozešel v prosinci 2018 kvůli nevěře ze strany manžela, během 2019 se ovšem dali znovu dohromady.

Články