Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Britská topmodelka a herečka Cara Delevingne se narodila 12. 8. 1992 v Londýně.

Kariéra

Cara Delevingne se stala tváří mnoha kampaní spolu s předními světovými modelkami. Několik let byla tváří Burrbery's Beauty kampaní, později si ji pro své kampaně vybraly také značky H&M Dominic Jones Jewellery, Blumarine, Zara Chanel Pepe Jeans a DKNY.

Poté, co ji British Vogue označil jako "hvězdnou tvář" sezóny podzim/zima 2012/2013, se objevila na přehlídkových molech značek Moschino, Shiatzy Chen, Jason Wu, Oscar de la Renta, Burberry, Dolce & Gabbana, Fendi, Stella McCartney a Chenel. Nafotila titulní stránky obálek pro British Vogue, ID, Russh, Jalouse a Style.com. Byla jednou z topmodelek módní přehlídky Victoria´s Secret 2012 a dvakrát vyhrála cenu Model of the year na British Model Awards.

Byla jmenovaná jednou z 1000 londýnských nejvlivnějších osob roku 2011 a models.com ji zařadili na 25. příčku žebříčku Top 50 Models - Women.

V roce 2012 se poprvé objevila ve filmu, a to v menší roli princezny Sorokoniny v adaptaci světoznámého románu Anna Karenina Další filmové role získala v následujících letech. Hrála třeba ve snímcích Papírová města, Pan, Valerian a město tisíce planet...

V listopadu 2014 zazářila v krátkém filmu s Pharrellem Williamsem od Karla Lagerfelda pro Chanel. Ten samý měsíc bylo oznámeno, že bude hrát Enchantress s kouzelnými schopnostmi ve filmu Sebevražedný oddíl

V roce 2015 po premiéře ve filmu Papírová města oznámila svůj odchod z modelingu.

Osobní život a rodina

Její dvě sestry Chloe a Poppy Delevingne se také věnují modelingu.

V dětství byla zmatena svou sexualitou, děsila se toho, že bude homosexuální. Později řekla, že svou orientaci konkrétně nevymezuje. Měla vztahy jak s muži, tak s ženami.

Byla například ve vztahu s americkou zpěvačkou Annie Clark Začali spolu chodit v roce 2015, hned následující rok se dvojice rozešla. V roce o sobě prohlásila, že je genderqueer.

Byla ve vztahu s americkou herečkou Ashley Benson Modelka a herečka tvořily pár dva roky. Podle časopisu People se spolu v roce 2020 rozešly

Cara Delevingne a Ashley Benson se daly dohromady v roce 2018, to, že tvoří pár, obě úzkostlivě tajily. Spekulace potvrdila modelka až po roce, když přidala video, v němž se s herečkou líbá. Od té doby se spolu běžně objevovaly na veřejnosti.

Profily na sociálních sítích

Články