Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Turecký herec, ale také model a právník Can Yaman se narodil 8. listopadu 1989 v Istanbulu. Proslavil se po celém světě díky několika tureckým romantickým seriálům. Za hlavní roli v seriálu Zasněná láska (v originále Erkenci Kuş) získal několik hereckých cen.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Can Yaman odstartoval svou hereckou kariéru menší rolí v tureckém romantickém seriálu Gönül İşleri v roce 2014. Poté už následovaly jen role hlavní. V roce 2015 ztvárnil hlavní mužskou roli v seriálu İnadına Aşk a o rok později pak naskočil opět jako představitel hlavní role do seriálu Hangimiz Sevmedik.

Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2017, když byl odvysílán seriál Příchuť lásky (v originále Dolunay). Can Yaman v něm ztvárnil postavu jménem Ferit Aslan. Ferit je bohatý, úspěšný businessman, který si až chorobně potrpí na pořádek. Tento romanticko-komediální seriál znají díky televizi Prima také diváci v České republice. Po boku Cana Yamana hraje půvabná herečka Özge Gürel.

V roce 2018 si zahrál postavu Cana Divita v seriálu Zasněná láska (Erkenci Kuş), který rovněž vysílala TV Prima. Za tuto roli získal několik cen hereckých cen (Murex D'or 2019, E! News 2019).

V roce 2020 dostal roli v tureckém romanticko-komediálním seriálu Recept na lásku. Hraje v něm bohatého majitele restaurace Özgüra. Před kamerou se potkal znovu s herečkou Özge Gürel.

V roce 2021 podepsal smlouvu na hlavní roli v nové verzi Sandokana. Jeho honorář za první sérii má překročit jeden milion Euro.

Osobní život

Jeho dědeček z otcovy strany je imigrant z Kosova a babička z otcovy strany pocházela ze Severní Makedonie. Jeho rodiče měli vleklé finanční potíže a do jeho výchovy se tak hodně zapojovaly jeho babičky. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 5 let.

Yaman se pustil s vervou do studií. V roce 2012 absolvoval práva soukromé nadační univerzitě v Istanbulu a poté začal pracovat v PricewaterhouseCoopers. V oblasti korporátního práva se mu sice dařilo, ale záhy mu došlo, že ho tata práce nenaplňuje. Dostal roční dovolenou a do oboru už se nikdy nevrátil.

Články