Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Býk je druhé astrologické znamení zvěrokruhu s původem ve stejnojmenném souhvězdí. Je ovládáno planetou Venuší a považováno za introvertní, zemské + jedno ze čtyř pevných.

V západní astrologii je Slunce v jeho konstelaci zhruba od 20. dubna do 21. května, v té sideralistické zhruba od 14. května do 7. června.

Charakteristika

Je ovlivňován živlem země a to mu dává smysl pro praktické a materiální záležitosti. klidnou a vyrovnanou povahu, hlavním smyslem jeho života bývá práce. Když se nadchne pro nějakou myšlenku, rád bude tvrdě a neúnavně pracovat na jejím uskutečnění. K životu se staví velmi zodpovědně. Rád se obklopuje hezkými věcmi a dokáže ocenit luxus.

Proto má tendenci ony věci hromadit ​a většinou nic nevyhodí, protože „co kdyby se to ještě hodilo“. Také je velmi schopný ohledně financí.

Rád tedy něco vlastní a stará se o to, ať už jsou to druzí lidé, nebo oni samotní. Je pečující hospodář a ochránce, umí své statky i vlastnosti hýčkat a rozmazlovat. Je nedostižný ve vytváření prostoru, v němž se cítí bezpečně a stabilně.

Patří mezi největší kliďase zvěrokruhu a v harmonii si vyloženě libuje, konfliktní prostředí mu nesvědčí. Nemá rád změny a pouští se do nich jen tehdy, když opravdu musí, je "konzerva". Jakkoli ovšem novinky nesnáší, dokážete se naučit je zvládat.

Cokoli rychlejšího než volná chůze je pro ně zátěží.

Barva: červená, světle zelená, růžová, světle modrá.
Živel: oheň.
Povaha: mužská.
Opačné znamení: Váhy.
Kameny: jaspis, granát, rubín, ohnivý opál, smaragd, růženín, modrý akvamarín, růžový opál + křemen, modrý a růžový safír.

Jak si ho získat

  • Oslovte všechny jeho smysly, např. mu připravte výbornou večeři, nabídněte dobré víno, vyberte příjemnou hudbu, zapalte svíčky, pěkně se oblečte.
  • Pokud má hlad nebo je mrzutý, nic od něj nežádejte.
  • Chvalte jeho oblečení, parfém, make-up, případně auto.
  • Jestliže chce o něčem hovořit, neměňte téma rozhovoru. Rozlobíte ho tím a následně bude vhodné se mu na čas vyhýbat.

Vhodná povolání

Zemědělec, zahradník, květinář, stavitel, realitní makléř, investor, bankéř, ekonom, pojišťovací agent, účetní, odhadce, burzovní makléř, finanční poradce, chovatel, přírodovědec, ekolog, kuchař, výrobce cukrovinek, restauratér, kritik restaurací, obchodník s vínem, kadeřník, zpěvák, muzikant, herec, tanečník, starožitník, obchodník s uměním a luxusním zbožím, klenotník, výrobce parfémů, historik, archeolog, sochař, učitel umění, lesník, barman, hostinský.

Celebrity v tomto znamení narozené

Jack Nicholson (1937)
Pierce Brosnan (1953)
George Clooney (1961)
Adele (1988)
David Beckham (1975)
Renée Zellwege (1969)
Rami Malek (1981)
Jiřina Bohdalová (1931)
Jan Čenský (1961)
Petr Janda (1942)
Oldřich Kaiser (1955)
Karel Roden (1962)
Ondřej Vetchý (1962)
Stanislav Zindulka (†2019)

Články